در چین وضعیت ناتو را به شکل جالبی توصیف کردند

© REUTERS / Leon Kuegelerدر چین وضعیت ناتو را به شکل جالبی توصیف کردند
در چین وضعیت ناتو را به شکل جالبی توصیف کردند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.11.2022
Telegram
نشریه چینی "چاینا دیلی" می نویسد که ایالات متحده ناتو را به یک "زامبی بی مغز" تبدیل کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، این نشریه خاطرنشان می سازد سازمان پیمان آتلانتیک شمالی به‌عنوان بازمانده‌ای از جنگ سرد، باید مدت‌ها پیش دفن می شد. با این حال، دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، در فال مردگان و زنده نگه داشتن ناتو موفق بوده است.
در مقاله منتشره در نشریه چینی آمده است: کاخ سفید یک اتحادیه دارای مغز مرده به اعتراف همگانی را به یک زامبی تشنه به خون تبدیل کرده که اگرچه هنوز بی مغز است، وقتی واقعیت مجازی را به نشان دهند که در آن جنگ سرد هرگز پایان نیافته، به راحتی قابل دستکاری است.
این نشریه همچنین می گوید که گسترش ناتو به سمت شرق به درگیری در اوکراین دامن زده است، زیرا این اتحادیه نگرانی های امنیتی مشروع روسیه را به طور کامل نادیده گرفته و به طور سیستماتیک این کشور را به گوشه رانده است.
بایدن خواستار ممانعت از تقابل بین آمریکا و چین شد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.11.2022
بایدن خواستار ممانعت از تقابل بین آمریکا و چین شد
علاوه بر این، نشریه چینی خاطرنشان کرد که اکنون "زامبی ها" هدف جدیدی دارند: اعضای ناتو که از هرج و مرج ایجاد شده در اروپا ناراضی بودند، چشمان خود را به آسیای جنوب شرقی معطوف کرده اند.
چاینا دیلی خلاصه می‌کند که جادوگر و زامبی ها ـ آمریکا و ناتو - تحت شعارهای دروغین هرج‌ومرج و درگیری‌ها در جهان را برمی‌انگیزند.
روسیه بارها اشاره کرده است که هدف اتحادیه آتلانتیک شمالی تقابل سیاسی است و گسترش بیشتر آن امنیت بیشتری را برای اروپا به ارمغان نخواهد آورد.
پیش از این، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گفته بود که گروه چند ملیتی ناتو در نزدیکی مرزهای این کشور با مشارکت نیروهایی از اعضای غیرمنطقه‌ای این ائتلاف از فوریه تا کنون 2.5 برابر شده، از 30 هزار نفر فراتر است و ممکن است افزایش بیشتری پیدا کند. همچنین به گفته وی، این ائتلاف نظامی از مهار روسیه به سمت ایجاد یک سیستم دفاع جمعی بزرگ ابعاد در اطراف این کشور در حال حرکت است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала