آغاز هشتمین مرحله عملیات ضد داعش در استان نینوا عراق

© Photo / IRNAداعش
داعش  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.11.2022
Telegram
آغاز هشتمین مرحله عملیات ضد داعش در استان نینوا عراق
به گزارش اسپوتنیک به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مرکز اطلاع رسانی اخبار امنیتی عراق امروز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که هشتمین مرحله از عملیات علیه تروریست‌های داعش در چارچوب عملیات "نینوا" آغاز شد.
بر اساس این بیانیه، با برنامه ریزی و نظارت فرماندهی عملیات مشترک و مطابق با اطلاعات دقیق، هشتمین مرحله از عملیات علیه تروریست‌های داعش صبح امروز پنجشنبه آغاز شد.
مرکز اطلاع رسانی اخبار امنیتی عراق تاکید کرد: هدف از این عملیات پیگرد عناصر تروریستی و پاکسازی مناطق مختلف نینوا از بقایای عناصر تروریستی داعش و انهدام مخفیگاه‌های آنهاست و در این مرحله نیروهایی از ارتش، پلیس و حشد شعبی مشارکت دارند.
گروه تروریستی داعش در سال 2014، با حمایت مالی و نظامی آمریکا و هپیمانان غربی و عربی این کشور از جمله عربستان با حمله به عراق، بخش‌های وسیعی از مناطق شمالی و غربی این کشور را اشغال و جنایات بی‌شماری انجام داد.
حشد شعبی در سال 2014 بعد از آنکه گروه تروریستی داعش برخی از مناطق و شهرهای عراق را اشغال کرد به فتوای "آیت‌الله سیستانی" مرجع عالی قدر شیعیان عراق تشکیل شد و در سال 2016 با موافقت پارلمان این کشور تحت فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق قرار گرفت.
عراق در دسامبر سال 2017، پس از حدود سه و نیم سال درگیری با داعش که حدود یک سوم کشور را اشغال کرده بود، آزادسازی تمام سرزمین‌های خود از چنگال این گروه تروریستی را اعلام کرد، اما عناصر باقی مانده داعش هنوز در مناطقی از بغداد، صلاح الدین، دیالی، کرکوک، نینوا، الانبار فعالیت دارند.
نیروهای امنیتی برای اطمینان از عدم ظهور مجدد داعش و عناصر فراری آن، به جستجو، پاکسازی و تعقیب بقایای داعش در سراسر این کشور ادامه می دهند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала