رئیس جمهور لهستان حادثه موشکی را "اتفاقی موردی" خواند

© AFP 2022 / Janek Skarzynskiآندره دودا
آندره دودا - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.11.2022
Telegram
"دودا "رئیس جمهور لهستان، معتقد است که حادثه موشک های سقوط کرده در خاک این کشور دیگر تکرار نخواهد شد
به گزارش اسپوتنیک، مقامات لهستانی متقاعد شده اند که سقوط موشک در شرق لهستان یک حادثه است که نباید تکرار شود.
آندری دودا رئیس جکهور لهستان در این مورد گفت: "هیچ چیزی وجود ندارد که نشان دهد هر یک از این نوع رویدادها باید ادامه داشته باشد. در حال حاضر می‌توان گفت که آنچه اتفاق افتاد یک اتفاق موردی بوده است".
لازم به یادآوری است، رسانه های لهستانی شامگاه 15 نوامبر از سقوط دو موشک در روستایی در نزدیکی لوبلین در شرق لهستان و کشته شدن 2 نفر خبر دادند. وزارت امور خارجه لهستان ادعا کرد که این موشک ها ساخت روسیه است، در حالی که رئیس جمهور لهستان "آندری دودا" خاطرنشان کرد که ورشو هنوز اطلاعات دقیقی در مورد اینکه این موشک ها متعلق به چه کشوری است، در دست ندارد.
صبح روز 16 نوامبر، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، خواستار برگزاری نشست اضطراری رهبران گروه 7 و کشورهای ناتو شد که در اجلاس سران گروه 20 در بالی شرکت کرده اند. همچنین او گفت که اطلاعات اولیه، این واقعیت را رد می کند که موشکی که در لهستان سقوط کرده از سوی روسیه پرتاب شده باشد.
به گفته وزارت دفاع روسیه، در آن روز هیچ حمله ای به اهدافی در نزدیکی مرز اوکراین و لهستان صورت نگرفت و عکس های منتشر شده از برخی قطعات باقی مانده موشک هیچ ارتباطی با سلاح های روسی ندارد. این وزارتخانه خاطرنشان کرد که تمام اظهارات رسانه‌های لهستان درباره سقوط ادعایی موشک‌های "روسی" یک "تحریک عمدی" به منظور تشدید تنش است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала