اعلام میزان ارز تخصیص داده شده توسط بانک مرکزی ایران برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی

© Photo / IRNAبانک مرکزی ایران
بانک مرکزی ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.11.2022
Telegram
بانک مرکزی ایران از ابتدای سال جاری تاکنون ۳ میلیارد و ۳۴۰ میلیون دلار ارز برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی تخصیص داده است.
به گزارش اسپوتنیک، طبق اعلام بانک مرکزی ایران، تأمین ارز مورد نیاز واردات کالاهای اساسی و ضروری کشور همواره از اولویت‌های بانک مرکزی بوده، و در این بین کالاهای حوزه سلامت اعم از دارو و تجهیزات پزشکی از اهمیت بیشتری برخوردارند.
در این راستا و به منظور مساعدت و تسریع در تأمین اقلام مرتبط با بهداشت و سلامت جامعه، تفاهم‌نامه‌ای در تاریخ ۱۴۰۱.۱.۲۸ بین بانک مرکزی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط به امضا رسید، و بر آن اساس بانک مرکزی متعهد به اختصاص و تأمین ارز از محل منابع خود به کالاهای اعلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گردید، که تاکنون از این محل برای ثبت سفارش‌های اعلامی وزارت بهداشت ۱.۳ میلیارد دلار تخصیص ارز توسط بانک مرکزی صورت پذیرفته است.
همچنین با توجه به حساسیت و فوریت تأمین کالاهای حوزه بهداشت و درمان، تخصیص ارز از محل سامانه نیما نیز بدون وقفه صورت می‌گیرد، که از این محل نیز تاکنون بالغ بر ۲.۰۴ میلیارد دلار تخصیص ارز صورت گرفته است.
بانک مرکزی با لحاظ فوریت و ارجحیت در تأمین ارز کالاهای حوزه بهداشت و درمان، درخواست‌های ارز ثبت شده توسط متقاضیان را ظرف ۲۴ ساعت در سامانه مربوطه تأیید کرده و در مسیر همکاری مستمر خود با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همواره در تأمین ارز کالاهای این حوزه و در نتیجه ایجاد امنیت و آرامش جامعه از این منظر، اهتمام ویژه معمول می‌دارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала