استقبال گرم از لاوروف در بالی

© Sputnik / Press service of the Ministry of Foreign Affairs of the Russian Federation /  مراجعه به بانک تصاویر Министр иностранных дел России Сергей Лавров во время пресс-подхода к российским СМИ на 17-м Восточноазиатском саммите в Пномпене
Министр иностранных дел России Сергей Лавров во время пресс-подхода к российским СМИ на 17-м Восточноазиатском саммите в Пномпене - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.11.2022
اشتراک
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه که به بالی سفر کرده است، با دسته های گل و رقص سنتی این کشور مورد استقبال قرار گرفت
به گزارش اسپوتنیک، "سرگئی لاوروف"، وزیر امور خارجه روسیه وارد جزیره بالی اندونزی شد تا به نمایندگی از روسیه در اجلاس سران گروه 20 که 15 تا 16 نوامبر برگزار می شود، حضور یابد.
از رئیس دیپلماسی روسیه در بالی و در هوای نامساعد این کشور با رقص های سنتی و لباس های ملی و طبل پذیرایی شد.
همانند اجلاس سران آسیای شرقی در کامبوج، این بار نیز از وزیر امور خارجه روسیه برخلاف مراسم استقبال از بایدن، با پلکانی به همراه فرش قرمز استقبال شد. همچنین مشخص است که هلیکوپترهای آمریکایی در فاصله ای نه چندان دور از هواپیمای لاوروف حضور دارند، هر چند هواپیمای بایدن هنوز از کامبوج به زمین نشسته است. رئیس جمهور آمریکا صبح امروز نیز با تأخیر به نشست کامبوج رسیده بود.
وزیر روسیه در حاشیه این اجلاس چندین دیدار دوجانبه را برنامه ریزی کرده است. همانطور که سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه پیشتر گفته بود، طرف روسی برنامه ای برای سازماندهی تماس با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا ندارد. به گفته وی، آمریکایی ها موضع روسیه را "در همه ابعاد" می دانند.
وزارت امور خارجه روسیه پیشتر اعلام کرده بود که هیئت روسی در اجلاس G20 قصد ارائه چند مورد ابتکار خاص در زمینه تامین منابع غذایی و انرژی از جمله افزایش همکاری گاز با ترکیه، سازماندهی تامین محموله های بزرگ غلات و کود را دارد. وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که پتانسیل گروه 20 اکنون به دلیل روند مخرب در شرایط دشوار در اقتصاد جهانی، چالش هایی که بر ثبات بازارهای کالا، زنجیره تامین و سیستم مالی تاثیر می گذارد، رو به کاهش است.
وزارت خارجه روسیه افزود: "بسیاری از آنها نتیجه محاسبات نادرست اقتصادی، رقابت ناعادلانه و رویارویی آشکار بین ایالات متحده و اتحادیه اروپا در عرصه بین المللی است".
با اعلام وزارت خارجه روسیه، این کشور به دنبال تقویت شرایط گروه 20 به عنوان مجمع اقتصادی چندجانبه پیشرو است تا از هرگونه تلاش برای سیاسی کردن مصنوعی فعالیت های این ارگان به خاطر منافع محدود خودخواهانه جلوگیری کند. روسیه همچنین آمادگی خود را برای باقی ماندن یک تامین کننده قابل اعتماد محصولات غذایی و منابع انرژی برای بازارهای خارجی بر مبنای تجاری و بشردوستانه تأیید می کند، اما هرگونه تلاش برای قیمت و سایر فشارهای خارجی را رد می کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала