پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان ایرانی در بودجه ۱۴۰۲

© REUTERS / Raheb Homavandiپیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان ایرانی در بودجه ۱۴۰۲
پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان ایرانی در بودجه ۱۴۰۲ - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.11.2022
Telegram
بر اساس آخرین جمع بندی سازمان برنامه و بودجه ایران از لایحه بودجه ۱۴۰۲، متوسط افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده ۲۰ درصد پبشنهاد شده است.
به گزارش اسپوتنیک، روز گذشته مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که لایحه بودجه سال 1402 در سازمان برنامه جمع بندی شده و هفته آتی برای تصویب نهایی به هیات دولت ارسال میشود.
بر این اساس در حالی که مهلت قانونی ارائه لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی در سنوات اخیر 15 اذر ماه بوده است، به نظر میرسد امسال دولت سیزدهم حداکثر تا اوایل آذر ماه لایحه بودجه 1402 را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند. همچنین هفته گذشته لایحه بودجه شرکتهای دولتی نیز به مجلس ارائه شده است.
شورای نگهبان جمهوری اسلامی - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.11.2022
لایحه ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان توسط شورای نگهبان تایید شد
یکی از مهمترین بخشهای لایحه بودجه سال آینده مربوط به افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان است که سازمان برنامه و بودجه در آخرین جمع بندی خود پیشنهاد افزایش متوسط 20 درصدی حقوق را به دولت ارائه کرده است.
گفتنی است، در لایحه بودجه 1401 (جدای از افزایش 25 درصدی حقوق حداقل بگیران) میزان افزایش حقوق کارمندان به صورت متوسط 10 درصد بود که در مهر ماه امسال مجددا لایحه‌ای برای افزایش 10 درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان به مجلس ارائه و در نهایت بعد از تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان به دولت ابلاغ شد.
این احتمال وجود دارد که افزایش متوسط 20 درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال 1402 در هیئت دولت نیز با تغییراتی مواجه شود، هرچند احتمال کاهش این میزان افزایش حقوق در دولت بسیار بعید بوده و حتی احتمال افزایش بیشتر متوسط حقوق ها نیز وجود دارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала