نخست وزیر جدید انگلیس: ایران باعث بی ثباتی در منطقه است

© Photo / IRNAنخست وزیر جدید انگلیس: ایران باعث بی ثباتی در منطقه است
نخست وزیر جدید انگلیس: ایران باعث بی ثباتی در منطقه است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.11.2022
اشتراک
سوناک: انگلیس اتخاذ اقدامات بیشتر علیه ایران را بررسی خواهد کرد.
به گزارش اسپوتنیک، ریشی سوناک، نخست وزیر جدید انگلیس روز دوشنبه گفت: انگلیس خوش شانس است که روابط مهم و تاریخی با کشورهای حوزه خلیج فارس دارد.
وی که با شبکه خبری العربیه مصاحبه می‌کرد، افزود: "ما نیازمند رایزنی با شرکا در خصوص ایران داریم و اقدامات ایران باعث بی ثباتی در منطقه است".
سوناک گفت که روابط با کشورهای حاشیه خلیج فارس باید از روابط نظامی به همکاری اقتصادی توسعه یابد.
وی مدعی شد که ایران پیش از این با توافق هسته‌ای موافقت نکرده است و افزود: "ایران در ماه مارس گذشته توافق هسته‌ای را رد کرد به همین دلیل تحریم‌هایی را علیه این کشور اعمال کردیم".
سوناک که در دولت "بوریس جانسون" نخست وزیر پیشین وزیر خزانه داری بود، چند روز پیش به عنوان رهبر جدید حزب محافظه کار معرفی شد و پس از آن نخست وزیری انگلیس را برعهده گرفت. با تایید چارلز سوم پادشاه انگلیس، ریشی سوناک وزیر دارایی سابق این کشور سه‌شنبه (25 اکتبر سوم آبان ماه) به طور رسمی به عنوان نخست‌وزیر جدید انگلیس منصوب شد.
این انتصاب در میانه بحران سیاسی و آشفتگی اقتصادی انگلیس انجام شده که "لیز تراس" نخست‌وزیر سابق را کمتر از دو ماه بعد از انتصاب به کناره‌گیری مجبور کرد. تراس پیش از این در حالی که بسیاری در انگلیس از برنامه‌های اقتصادی وی خشمگین بودند، از مقام خود استعفا داد.
سوناک اولین آسیایی- انگلیسی که این نقش را برعهده گرفته و بانکدار مولتی میلیونر سابق، با "چارلز سوم" در کاخ باکینگهام به عنوان بخشی از روند انتقال قدرت دیدار کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала