پاپ فرانسیس: عاشق مردم روسیه و اوکراین هستم

© AP Photo / L' Osservatore Romano, poolپاپ فرانسیس در مراسم دعا در لهستان دچار بیهوشی شد
پاپ فرانسیس در مراسم دعا در لهستان دچار بیهوشی شد  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.11.2022
اشتراک
پاپ فرانسیس به عشق وعلاقه خود به مردم روسیه و اوکراین اعتراف کرد و تأیید کرد که واتیکان هر "آنچه را که باید انجام دهد" برای حل مسالمت آمیز بحران اوکراین، انجام می دهد.
به گزارش اسپوتنیک، "پاپ" روز یکشنبه در یک گفگتگوی مطبوعاتی در مسیر بازگشت از بحرین به رم، گفت: "من از مردم روسیه و "اومانیسم" روسی بسیار قدردانی می کنم. اگر به داستایوفسکی فکر کنید که هنوز مسیحیت را به ما الهام می بخشد. من به مردم روسیه و همچنین به مردم اوکراین علاقه دارم."
پاپ دوباره یادآور شد که چگونه یک روز پس از آغاز درگیری ها در اوکراین، از سفارت روسیه در واتیکان بازدید کرد، چگونه تمایل خود را برای رفتن به روسیه ابراز کرد و چگونه دو بار تلفنی با ولادیمیر زلنسکی صحبت کرد.
او گفت: "در حال فعالیت برای یافتن راه حل هستیم. واتیکان همان کاری را که باید انجام دهد برای آزادی زندانیان انجام می دهد. البته این کاری است که ما همیشه انجام می دهیم."
وی در ادامه گفت: "مردم روسیه عالی هستند. و این در مورد مزدوران و سربازانی است که به گونه ای به جنگ می روند که گویی ماجراجو هستند."
پاپ بار دیگر تاکید کرد که بشریت در حال حاضر به نوعی با جنگ جهانی سوم دست و پنجه نرم می کند. وی در این زمینه از درگیری های حاد در یمن، میانمار، اتیوپی، سوریه و لبنان یاد کرد. او تاکید کرد: "ما در همه جا می جنگیم. و اکنون این موضوع از نزدیک به ما مربوط می شود، در اروپا."
وی گفت: "امروز بزرگترین مشکل تولید سلاح است، اگر یک سال سلاح تولید نمی شد، گرسنگی در دنیا پایان می یافت".
لازم به یادآوری است که سفر به بحرین، سی و نهمین سفر پاپ به خارج از کشور از 3 تا 6 نوامبر به طول انجامید. او اولین پاپی بود که از پادشاهی بحرین که دین رسمی آن اسلام است، دیدن کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала