درخواست نمایندگان مجلس آمریکا برای برای برقراری اینترنت استارلینک ایلان ماسک بر فراز ایران

© Depositphotos / WrightStudioدرخواست نمایندگان مجلس آمریکا برای برای برقراری اینترنت استارلینک ایلان ماسک بر فراز ایران
درخواست نمایندگان مجلس آمریکا برای برای برقراری اینترنت استارلینک ایلان ماسک بر فراز ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.09.2022
Telegram
۲۱ نماینده مجلس نمایندگان آمریکا طی نامه‌ای به وزارت خزانه‌داری این کشور خواستند مجاری قانونی برای برقراری اینترنت ماهواره‌ای بر فراز ایران "به سرعت مهیا شود".
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، ایلان ماسک، مالک اسپیس ایکس و تسلا، سه روز پیش در پاسخ به تقاضای یک کاربر در توییتر که خواسته بود دسترسی به اینترنت ماهواره ای از طریق پروژه استارلینک بر فراز ایران را مد نظر قرار دهد، گفته بود استارلینک برای کسب مجوزها و معافیت از تحریم‌های ایران اقدام خواهد کرد.
در این راستا، پس از قطع برخی پیام رسان ها در ایران، 21 نماینده مجلس نمایندگان آمریکا طی نامه‌ای به وزارت خزانه‌داری این کشور خواستند مجاری قانونی برای برقراری اینترنت ماهواره‌ای بر فراز ایران "به سرعت مهیا شود".
عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.09.2022
واکنش وزیر ارتباطات ایران به توییت جنجالی ایلان ماسک درباره اینترنت ماهواره ای استارلینک
گفتنی است، ایلان ماسک روز ۲۹ شهریور برای ارائه‌ی سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران خواستار معافیت از تحریم‌ها شد و حالا یک روز پس از این درخواست، سه‌شنبه، ۳۰ شهریور، وزارت خزانه‌داری ایالات متحده اعلام کرد که می‌توان برخی از تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای را به ایران صادر کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала