روسیه غرب را در کمبود نفت در جهان مقصر دانست

© Fotolia / Tarasov_vlروسیه غرب را در کمبود نفت در جهان مقصر دانست
روسیه غرب را در کمبود نفت در جهان مقصر دانست - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.09.2022
Telegram
پاول سورکین معاون اول وزیر انرژی روسیه غرب را در کمبود نفت در جهان مقصر دانست .
به گزارش اسپوتنیک، وی اعلام کرد: اقدامات و تحریم های کشورهای غربی در 10 سال گذشته مانع از تولید بالقوه 5 تا 6 میلیون بشکه نفت اضافی در روز شده که اکنون به غلبه بر بحران جهانی انرژی کمک می کرد.
سورکین افزود: اگر اقدامات تعدادی از کشورهای غربی و سیاست تحریمی را که در 10 سال گذشته اجرا کرده اند، در نظر بگیریم، فشار تحریمی آنها جهان را از حدود 5 تا 6 میلیون بشکه در روز به عنوان تولید بالقوه اضافی محروم کرده است. فکر می‌کنم همه حاضران به خوبی می‌دانند که تولید 5 تا 6 میلیون بشکه در روز چیزی است که می‌تواند به راحتی مشکلات انرژی جهان را حل کند، البته اگر اقدامات آگاهانه تعدادی از کشورها نباشد.
مصر، خریدار نفت ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.09.2022
گزارش و تحلیل
بازی هوشمندانه ایران با نفت روسیه در صربستان
روسیه تقصیر خود را در ایجاد بحران انرژی در جهان رد می کند. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین در گفتگو با اولاف شولتز صدراعظم آلمان گفت که تلاش ها برای واگذاری مسئولیت این بحران به روسیه بی وقیحانه است. وی افزود که روسیه همچنان آماده است تا یک صادرکننده قابل اعتماد انرژی باشد.
پیشتر گزارش شده بود که درآمدهای بودجه روسیه از فروش نفت و گاز در ماه اوت امسال به حداقل خود از ژوئن 2021 رسیده است. نفت Urals روسیه به روبل در حال حاضر ارزان تر از یک سال پیش فروخته می شود و این وضعیت به دلیل افزایش فشار کشورهای غربی است.
علاوه بر این، در اوایل سپتامبر، وزرای دارایی کشورهای گروه 7 با تعیین سقف قیمت نفت روسیه موافقت کردند. قرار است این امر با تحریم حمل و نقل دریایی نفت روسیه مرتبط باشد. بر اساس بسته ششم تحریم های اتحادیه اروپا، این تحریم از 5 دسامبر اجرایی می شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала