کلاهبرداری از ۱۴۵ کارمند یک شرکت در تهران +عکس

© Photo / IRNAبازداشت
بازداشت - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.09.2022
Telegram
کلاهبردار حواله‌های خودرو که از ۱۴۵ کارمند یک شرکت کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.
به گزارش اسپوتنیک، سردار حمید هداوند، جانشین پلیس تهران بزرگ با اشاره به دستگیری کلاهبردار حواله‌های خودرو اظهار کرد: «با وقوع چندین فقره کلاهبرداری مشابه از کارمندان یک شرکت معتبر در پایتخت، ماموران اداره چهاردهم پلیس آگاهی عهده‌دار رسیدگی به پرونده شدند. در تحقیقات آغازین ماموران مشخص شد که یک کلاهبردار با چرب‌زبانی و جلب اعتماد کارمندان یک شرکت معتبر در شرق تهران با روش فروش حواله‌های خودرو، از ۱۴۵ کارمند شرکت کلاهبرداری کرده‌ و سپس ناپدید شده است.»
سردار هداوند تصریح کرد: «کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اولین اقدام با تحقیقات شبانه‌روزی گسترده موفق به کشف محل اختفای متهم در شمال تهران شدند.‌ ماموران پس از دریافت این اطلاعات مهم با هماهنگی قانونی مخفیگاه کلاهبردار رفتند و مرد جوان را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.»
وی همچنین با اشاره به اعترافات متهم گفت:‌ «این کلاهبردار پس از منتقل شدن به اداره چهاردهم پلیس آگاهی در تحقیقات آغازین به جرم خود معترف شد و کارشناسان ارزش کلاهبرداری را ۱۷۰ میلیارد ریال برآورد کردند. علاوه بر این، با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی، کلاهبردار برای کشف جرائم احتمالی در اختیار ماموران اداره چهاردهم پلیس آگاهی قرار گرفت.»
کاربران ایرانی با کنایه در کامنت‌های مختلف به افزایش آمار سرقت با ترفندهای عجیب و غریب در ایران اشاره می‌کنند و معتقدند این وضعیت پیش آمده در جامعه ریشه در فقر مردم دارند. بسیاری از این کاربران معتقدند دولت بایستی به مشکلات و حل مسائل مردم توجه ویژه‌ای داشته باشد تا به گونه‌ای وضعیت فقر و فضای رعب‌انگیز و ناامنی که در جامعه بوجود آمده است را برطرف کند. جمعی از کاربران با خشم می‌نویسند که در ادامه اختلاس‌های بسیار بزرگ، سرقت‌های ریز و درشت در سراسر ایران به راه افتاده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала