هشدار پزشکان به خیره شدن به نمایشگر گوشی زیر نور خورشید +عکس

CC0 / Pixabay / ایران در جمع کشورهای دارای ارزان ترین اینترنت موبایل
ایران در جمع کشورهای دارای ارزان ترین اینترنت موبایل  - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.09.2022
Telegram
استفاده کردن از گوشی زیر نور خورشید می‌تواند تاثیری مشابه خیره شدن به خورشید به صورت مستقیم داشته باشد.
به گزارش اسپوتنیک، بازتاب نور خورشید برای چشم خطراتی را به دنبال دارد و برای جلوگیری از بروز اختلال بینایی در اثر این اتفاق لازم است از عینک آفتابی استفاده شود چراکه می‌تواند منجر به اختلال بینایی و حتی کور شدن فرد شود.
پزشکان اسپانیایی در مطالعه جدیدی می‌گویند کار کردن با گوشی و تبلت و خیره شدن به نمایشگر آنها زیر نور خورشید می‌تواند تاثیری مشابه خیره شدن به خورشید به صورت مستقیم داشته باشد و به چشم آسیب جدی وارد می‌کند. متخصصان هشدار می‌دهند که وقتی در معرض نور خورشید قرار دارید، نباید به مدت طولانی به نمایشگر موبایل خود خیره شده و با آن کار کنید. این کار به اندازه نگاه کردن مستقیم به خورشید می‌تواند برای چشم آسیب زننده باشد.
نتیجه بررسی مطالعه در مجله Medical Case Reports منتشر شده است که نشان می‌دهد بازتاب نور خورشید از دستگاه‌های الکترونیکی می‌تواند برای سلامت چشم خطرناک باشد و آثاری مانند خیره شدن به نور مستقیم خورشید دارد.
متخصصان تاکید می‌کنند که نمونه‌هایی که در این مطالعه به آنها اشاره شده تنها مواردی نیستند که دچار چنین مشکلی می‌شوند و هر روز در سراسر جهان ممکن است این اتفاق برای بسیاری از کاربران بیفتد. اما اشاره می‌کنند که این موضوعات باید با آگاهی‌بخشی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
کاربران عنوان می‌کنند این روزها استفاده از گوشی و دستگاه‌های الکترونیکی بخش جدا نشدنی از زندگی مردم شده است، اما بهتر است در هنگام استفاده از این وسایل جوانب احتیاطی را نیز رعایت کرد تا از آسیب زدن به سلامتی خود، جلوگیری شود. این کاربران اشک مصنوعی را پیشنهاد می‌دهند و معتقدند گرانترین داشته آدمی، سلامتی است که اگر به خطر بیفتد با هیچ چیز نمی‌توان آن را جبران کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала