پلیس آلبانی اطراف سفارت ایران را محاصره کرد + عکس

© Fotolia / Ollirgپلیس آلبانی اطراف سفارت ایران را محاصره کرد
پلیس آلبانی اطراف سفارت ایران را محاصره کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.09.2022
Telegram
رسانه های خبری از خروج همه کارکنان سفارت ایران از البانی و به داخل هجوم برد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از آسوشیتدپرس، پلیس آلبانی اطراف سفارت ایران را محاصره کرد و پس از خروج همه کارکنان به داخل هجوم برد.
خاطرنشان می شود که این عملیات با حضور اعضای یگان ویژه انجام شد.
این آژانس گفت: "ابتدا افسران پلیس با تجهیزات کامل جنگی وارد ساختمان شدند و به دنبال آن یک سگ و چند افسر دیگر مجری قانون با تجهیزات ویژه در دست وارد ساختمان شدند."
آلبانی پیشتر ایران را به تلاش برای حمله سایبری علیه سرویس دولتی آلبانی متهم کرده بود و روز چهارشنبه روابط دیپلماتیک خود را با جمهوری اسلامی قطع کرد و به دیپلمات‌های ایرانی یک روز فرصت داد تا کشور را ترک کنند. وزارت امور خارجه ایران این تصمیم آلبانی را محکوم کرد و آن را کوته فکرانه خواند و همچنین اتهامات حملات سایبری و طرح از پیش آماده شده کشورهای ثالث علیه تهران را بی اساس دانست.
ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.09.2022
کنعانی: اتهامات حمله سایبری به آلبانی مردود است
در بیانیه وزارت امور خارجه ایران با اشاره به تحرکات رسانه‌ای و سیاسی سازمان‌یافته بلافاصله پس از اعلام تصمیم دولت آلبانی، تاکید شده است: صدور فوری بیانیه دولت آمریکا و همچنین استقبال رسانه‌های صهیونیستی از این تصمیم، از وجود برنامه‌ای از پیش طراحی‌شده برای فضاسازی سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران حکایت دارد.
در بیانیه وزارت امور خارجه ایران همچنین با اشاره به میزبانی دولت آلبانی از یک فرقه تروریستی نشان دار، از اثرپذیری تیرانا از طرف‌های ثالث و تصمیم نابجا و نامناسب اتخاذشده از سوی دولت آلبانی ابراز تأسف شده است.
روز چهارشنبه شبکه العربیه اعلام کرد که آلبانی با تعیین مهلت۲۴ ساعته برای خروج دیپلمات‌های ایرانی از این کشور، روابط دیپلماتیک با تهران را قطع کرد.
آلبانی که با اعلام این موضوع قصد دارد روابط دیپلماتیک با ایران را قطع کند، سال‌هاست به گروهک منافقین که از گروه‌های تروریستی شناسنامه‌دار محسوب می‌شود، پناه داده است.
بنا بر این گزارش، بهانه آلبانی برای قطع روابط با ایران، "حملات سایبری" خوانده شده که مقامات آلبانی مدعی هستند از جانب ایران صورت گرفته است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала