فرمانده نیروی هوایی ارتش ایران: در زمینه هواپیمای بدون سرنشین به خودکفایی۱۰۰درصد رسیدیم

© IRNAامیر سرتیپ خلبان حمید واحدی
امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.09.2022
Telegram
فرمانده نیروی هوایی ارتش ایران با اشاره به پیشرفت نیروی هوایی ارتش در زمینه هواپیماهای بدون سرنشین گفت: امروز در زمینه هواپیمای بدون سرنشین به خودکفایی ۱۰۰ درصد رسیده‌ایم.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش ایران در حاشیه بازدید از توان رزمی عملیاتی پایگاه هوایی شهید فکوری تبریز، اظهار داشت: در زمینه هواپیمای بدون سرنشین، پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم و دو پهپاد بسیار راهبردی و ارزشمند کمان ۱۲ و کمان ۲۲ توسط نیروی هوایی و پهپادهای راهبردی دیگر توسط وزارت دفاع ساخته شده است.
وی تصریح کرد: امروز در زمینه هواپیمای بدون سرنشین جزو اولین‌ها در منطقه هستیم و این توانایی روز به روز در حال افزایش است و در آینده‌ای نه چندان دور اخبار خوبی در این زمینه خواهیم شنید.
امیر واحدی خاطر نشان کرد: هواپیماهای بدون سرنشین از فاز شناسایی خارج شده و به فاز عملیاتی وارد شده‌اند که در رزمایش‌های اخیر نیز توانستیم اهداف را با پهپادها و موشک‌های نقطه زن مورد اصابت قرار دهیم.
فرمانده نیروی هوایی ارتش ایران گفت: با قاطعیت به تمامی کشورهای همسایه اعلام می‌کنیم که دکترین نظامی ما دفاعی است و هیچ چشمداشتی به کشور دیگری نداریم.
وی با اشاره به به‌ روز شدن رادارهای هواپیماها، نیز گفت: مهماتی که در هواپیماهای مختلف استفاده می‌شود همچون بمب‌های دور ایستای نقطه زن، موشک‌های دورایستا و موشک‌های هوا به هوا توسط صنعتگران کشور ساخته شده و در زمینه موشک‌های هوا به زمین نیز پیشرفت بسیار خوبی داشته‌ایم.
رونمایی از پهپاد های جدید ایرانی  - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.09.2019
رونمایی از پهپاد های جدید ایرانی
امیر واحدی با اشاره به بازدیدش از پایگاه شهید فکوری تبریز گفت: امروز در تداوم بازدید از پایگاه‌های نیروی هوایی کشور، در پایگاه هوایی شهید فکوری تبریز حضور یافتیم تا به همکاران خدا قوت گفته و فعالیت‌های این پایگاه را از نزدیک مورد ارزیابی قرار دهیم. پایگاه هوایی تبریز یکی از پایگاه‌های مهم و استراتژیک کشور است.
فرمانده نیروی هوایی ارتش ایران گفت: یکی از نکات مثبت این پایگاه، حضور افراد بسیار کوشا و پیگیر است، کارکنان فنی و خلبانان پایگاه هوایی شهید فکوری در دوران دفاع مقدس ثابت کردند که همیشه در صحنه هستند و پس از آن نیز با انجام تعمیرات سخت و سنگین هواپیماها توسط کارکنان غیور پایگاه، برای اعتلای نیروی هوایی کوشیده‌اند.
وی با اشاره به فعالیت مرکز قطعه سازی این پایگاه، افزود: این مرکز در سال‌های گذشته پیشرفت بسیار خوبی داشته و در برخی مواقع، قطعات بسیار مهم و گلوگاهی که مجبور به واردات از خارج بودیم را بومی سازی کرده است و باعث افتخار تبریز و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала