مقام ایرانی از فرار مالیاتی 100 هزار میلیارد تومانی یک شرکت خارجی خبر داد

© Photo / IRNAمقام ایرانی از فرار مالیاتی 100 هزار میلیارد تومانی یک شرکت خارجی خبر داد
مقام ایرانی از فرار مالیاتی 100 هزار میلیارد تومانی یک شرکت خارجی خبر داد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.09.2022
اشتراک
معاون وزیر صنعت ایران: بزرگترین پرونده‌ای که در زمینه فرار مالیاتی و نپرداختن منابع تولیدی تشکیل شده مربوط به یک شرکت خارجی تولید سیگار است که تاکنون مالیات نداده و مالیات معوقه وی به 100 هزار میلیارد تومان می‌رسد
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، ،‌محمدمهدی برادران خلخالی، معاون وزیر صنعت ایران، اعلام کرد: بزرگترین پرونده‌ای که در زمینه فرار مالیاتی و نپرداختن منابع تولیدی تشکیل شده مربوط به یک شرکت خارجی تولید سیگار است که تاکنون مالیات نداده و مالیات معوقه وی به 100 هزار میلیارد تومان می‌رسد و تاکنون سیگار مارلبرو به صورت قاچاق در کشور عرضه کرده و مالیاتی هم به دولت پرداخت نکرده است.
وی افزود:‌ هر سیگاری که در کشور عرضه می‌شود اگر کد رهگیری نداشته باشد قاچاق است. همچنین سیگارهای تولید داخل کشور ما در کردستان عراق به صورت جعلی و با کیفیت بسیار پایین تولید و عرضه می‌شود که نمونه تقلبی سیگار داخلی هم تقلبی و هم بسیار مضر است.
معاون وزیر صنعت ایران گفت: ما امیدواریم کسی سیگار نکشد اما اگر مردم سیگار می‌کشند باید از مراکزی که کد رهگیری داشته باشند تهیه کنند و توتون و تنباکو از محل تولید داخل تأمین شود و جهش تولید به شرطی است که قیمت خرید از کشاورزان به نسبت هزینه‌های آنها رشد داشته باشد.
برادران اضافه کرد: شرکت دخانیات ایران 70 درصد تولید را باید برعهده بگیرد و خرید تضمینی توتون و تنباکو را از کشاورزان برعهده دارد. همانگونه که در زمینه کشت چغندر قند به صورت پیمان برد - برد عمل می‌شود در کشت توتون و تنباکو هم باید اینگونه باشد.
وی افزود: در حال حاضر برای حمایت از تولید داخل تعرفه واردات توتون و تنباکو 6.5 برابر افزایش یافته و ما درصددیم حقوق گمرکی را به حدی بالا ببریم که واردات محدود و تولید داخل تقویت شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала