هشدار وزش باد و رگبار شدید در برخی استان های ایران

CC BY 4.0 / IRNA / هواشناسی
هواشناسی - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.08.2022
Telegram
رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اطلاع داد که وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک، وقوع رگبار و رعد و برق در برخی استان های ایران پیش بینی می شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ایران گفت: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، روز یکشنبه در بخش‌هایی از آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس در استان‌های همدان، مرکزی، شرق لرستان، غرب اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نوار شرقی خوزستان و شمال غرب فارس افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان داشت: بیشینه شدت بارش در این روز برای استان‌های چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شرق خوزستان انتظار می‌رود.
ضیاییان افزود: دوشنبه و سه‌شنبه در نوار شمالی کشور و همچنین ارتفاعات و دامنه‌های البرز و زاگرس مرکزی، رگبار موقت گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
وی توضیح داد: چهارشنبه و پنج‌شنبه نیز در ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی، زاگرس مرکزی و همچنین شمال فارس ابرناکی و رگبار پراکنده ادامه خواهدداشت.
به گفته این مسئول در سه روز آینده طی ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابرهای همرفتی و رگبار موقت، گاهی رعد و برق در ارتفاعات هرمزگان دور از انتطار نیست.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: طی پنج روز آینده در نوار شرقی کشور، به‌ویژه منطقه زابل و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود که در این مدت خیزش گرد و خاک بر روی کشورهای همسایه غربی و انتقال آن به بخش‌هایی از نوار غربی کشور دور از انتظار نیست.
به گفته وی همچنین طی روزهای سه‌شنبه تا پنج‌شنبه با افزایش سرعت باد در نواحی شرقی کشور برای این ناحیه رخداد توفان شن و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.
ضیاییان گفت: امروز و فردا تنگه هرمز و شرق خلیج فارس و طی سه روز آینده دریای خزر مواج خواهد بود. همچنین در پنج روز آینده شرق دریای عمان و از بعدازظهر سه‌شنبه تا پنج‌شنبه غرب خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала