دعوت وزیر خارجه ایران از همتای چینی خود برای سفر به تهران

© Photo / IRNAحسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.08.2022
Telegram
حسین امیرعبداللهیان از وزیر امور خارجه چین برای سفر به تهران دعوت کرد.
به گزارش اسپوتنیک، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در یادداشتی اینستاگرامی جزییاتی از گفت‌وگوی تلفنی خود با وانگ‌ایی، عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین را مطرح کرد و نوشت: ضمن مفید و سازنده توصیف کردن گفت‌وگوی تلفنی اخیر روسای جمهور دو کشور و ابلاغ سلام دکتر رئیسی به همتای چینی ایشان، بر هم‌افزایی تلاش مسئولان ایران و چین برای پیگیری و اجرایی‌کردن توافقات دوجانبه تأکید و از آقای وانگ‌ایی دعوت کردم.
امیرعبداللهیان تصریح کرد: همچنین با اشاره به تحولات منطقه آسیای شرقی و محکوم کردن رفتار آمریکا در قبال پکن، به ایشان گفتم جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یک تعهد حقوقی، با توجه به سوابق تاریخی و ‌به‌دلیل حمایت از ثبات منطقه، به اصل چین واحد پایبند است.
 حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.08.2022
گفتگوی تلفنی وزیران امور خارجه ایران و چین
وی افزود: در مورد مذاکرات رفع تحریم‌ها نیز، ضمن اشاره به تلاش فعالانه طرف ایرانی برای نیل به یک توافق پایدار و قوی، بر لزوم واکنش واقع‌بینانه آمریکا به پیشنهادهای سازنده جمهوری اسلامی ایران در مورد مسائل مختلف برای انجام توافق، تاکید کردم.
امیرعبداللهیان بیان داشت: وزیر امور خارجه چین نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، ضمن ابلاغ سلام گرم رئیس جمهور چین به آقای دکتر رئیسی، توسعه روابط دوجانبه را منطبق با منافع دو کشور توصیف و بر رد یکجانبه‌گرایی در فضای بین‌المللی و حمایت از منافع کشورهای در حال توسعه تأکید کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала