ایران: نیروهای افغانستان به حدود مرزی توجیه شوند

© Sputnik / Mohamad Marufایران: نیروهای افغانستان به حدود مرزی توجیه شوند
ایران: نیروهای افغانستان به حدود مرزی توجیه شوند  - اسپوتنیک ایران, 1920, 31.07.2022
Telegram
معاون امنیتی وزیر کشور در ایران گفت: لازم است نیروهای مرزبانی افغانستان به حدود جغرافیایی و مرزی توجیه بشوند. بارها این موضوع به مقامات افغانستانی گوشزد شده است که باعث نشود تنش‌های محدود علی‌رغم خواست دو طرف صورت بگیرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، میراحمدی معاون امنیتی وزیر کشور در خصوص درگیری نیروهای مرزبانی ایران با نیروهای طالبان اظهار داشت: برابر گزارش‌های واصله دیروز تعداد محدودی از نیروهای مرزبانی افغانستان در منطقه زهک بین میل 56 و میل 57 بدون رعایت حدود جغرافیایی و مرزی دست به اقدامات تحریک‌آمیزی زدند.
وی ادامه داد: مرزبانی جمهوری اسلامی ایران با مدیریت صحنه و جلوگیری از تشدید تنش‌ها موضوع را مدیریت و خاتمه پیدا کرد. متاسفانه امروز در همان منطقه نیروهای مرزبانی افغانستان دست به اقدامات تحریک آمیز دیگری زدند و به سمت نیروهای مرزبانی ایران اقدام به تیراندازی کردند.
در درگیری مسلحانه در مرز ایران و افغانستان یک مرزبان ایرانی کشته شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.06.2022
در درگیری مسلحانه در مرز ایران و افغانستان یک مرزبان ایرانی کشته شد
میراحمدی بیان داشت: متقابلاً نیروهای مرزبانی ایران نیز پاسخ این تیراندازی را دادند. در ساعت یک و نیم بعد از ظهر پس از حدود یک ساعت درگیری محدود این موضوع با مدیریت و تسلط مرزبانی جمهوری اسلامی خاتمه پیدا کرد.
معاون وزیر کشور ایران خاطرنشان کرد: لازم است نیروهای مرزبانی افغانستان به حدود جغرافیایی و مرزی توجیه بشوند. بارها این موضوع به مقامات افغانستانی گوشزد شده است که باعث نشود تنش‌های محدود علی‌رغم خواست دو طرف صورت بگیرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала