هشدار هواشناسی ایران

CC BY 4.0 / IRNA / هشدار هواشناسی ایران
هشدار هواشناسی ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.07.2022
Telegram
ستاد مدیریت بحران استان گیلان پس از صدور هشدار هواشناسی به حالت آماده باش قرار گرفت.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، امیر مرادی، مدیرکل مدیریت بحران گیلان گفت: ستاد مدیریت بحران استان گیلان پس از صدور هشدار هواشناسی به حالت آماده باش قرار گرفت.
وی افزود: به دلیل خشکی زمین و کمبود بارش‌ها در دو ماه گذشته، بارش باران در مناطق کوهستانی قطعا با سیلاب همراه خواهد بود. مردم در مناطق شهری و روستایی استان طی امروز و فردا از حضور در مناطق کوهستانی و حاشیه رودخانه‌ها جدا خودداری کنند.
مدیرکل مدیریت بحران گیلان با اعلام آماده باش کلیه فرمانداری ها و شهرداری ها، خاطرنشان کرد: بر اساس پیش بینی کارشناسان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی جدید به استان طی امروز تا سه شنبه، احتمال خسارت به محصولات کشاورزی در گیلان وجود دارد.
مرادی از بیمه بالای 50هزار هکتار از اراضی کشاورزی در محدوده تنش آبی استان خبر داد و اضافه کرد: برای بخش هایی که محصول برنج رسیده، کشاورزان خروجی آب از زمین را مدیریت کنند تا بارش ها خسارت ایجاد نکند. مسئولان استانی و شهرستانی در دستگاه‌های اجرایی، خدماتی و امدادرسان برای پیشگیری از بحران احتمالی سیلاب در این هفته، تمهیدات لازم برای استقرار اکیپ‌های عملیاتی در نقاط خطرآفرین استان را در دستور کار دارند.
مدیرکل مدیریت بحران گیلان با اشاره به فعالیت سامانه بارشی مذکور در مناطق جلگه‌ای استان، گفت: این بارش ها در جلگه هم قابل ملاحظه‌ای خواهد بود و لذا امکان آبگرفتگی وجود دارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала