وزیر ارتباطات ایران از صادرات محصولات دانش‌بنیان ایرانی به روسیه و اوراسیا خبر داد

© Photo / IRNAوزیر ارتباطات ایران در روسیه
وزیر ارتباطات ایران در روسیه  - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.07.2022
Telegram
عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات ایران اعلام کرد با عملیاتی شدن توافقات صورت گرفته از این پس شرکت‌های ایرانی، محصولات دانش‌بنیان در حوزه‌های صنایع مخابراتی، نرم‌افزار و سخت‌افزار را به روسیه و حوزه اورآسیا صادر خواهند کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پست اینستاگرامی خود نوشت: از روز پنجشنبه (۳۰تیر) به مسکو آمده‌ام. قبل از آن نیز هیأتی متشکل از چند معاون تخصصی وزارت ارتباطات و نمایندگانی از ۳۶ شرکت حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برای مذاکره با هم‌ترازان و هم‌قطاران خود و آماده‌سازی بستر افزایش روابط تجاری و اقتصادی به روسیه آمده‌اند.
وی افزود: البته مذاکرات مجازی بین شرکت‌های ایرانی و روسی از دو ماه پیش آغاز شده بود و اکنون این شرکت ها در نشست‌های رو در رو، به توافقات عملیاتی دست پیدا کرده‌اند.
عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.07.2022
گزارش و تحلیل
مصاحبه با وزیر ارتباطات ایران: همکاری مسکو و تهران برای جایگزینی غرب در حوزه فن‌آوری اطلاعات+ویدئو
وزیر ارتباطات تاکید کرد: برای نخستین‌بار است که مجموعه‌ای از بزرگترین شرکت‌های خصوصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با پشتیبانی وزارت ارتباطات تا مرحله توافق نهایی با شرکت‌های متناظر روسی در زمینه تبادل دانش و فناوری و صدور کالاها و خدمات ارتباطی و فناوری پیش رفته‌اند.
زارع‌پور تصریح کرد: با عملیاتی شدن توافقات صورت گرفته از این پس شرکت‌های ایرانی، محصولات دانش‌بنیان در حوزه‌های صنایع مخابراتی، نرم‌افزار و سخت‌افزار را به روسیه و حوزه اورآسیا صادر خواهند کرد. شرایط فعلی بازار بین‌المللی و منطقه‌ای ارتباطات و فناوری اطلاعات به گونه‌ای رقم خورده که ضریب موفقیت شرکت‌های ایرانی را در این بازارها دوچندان می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: تا اینجای سفر با رئیس آژانس فدرال رگولاتوری ارتباطات و رسانه‌های جمعی و وزیر توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات روسیه دیدار و مذاکره داشته‌ام. از پارک علوم و فناوری "اسکولکووا" در مسکو نیز دیدن کردم و با ظرفیت این مجموعه عظیم دانش‌بنیان آشنا شدم. به اتفاق وزیر ارتباطات روسیه شاهد امضای چند سند همکاری مهم میان دو وزارتخانه و شرکت‌های خصوصی دو طرف بودیم.
وی با اعلام اینکه تا امروز ۴ سند همکاری بین شرکت‌های ایرانی و روسی و یک سند نیز بین دو وزارتخانه به امضا رسیده است، اعلام کرد: با امضای این اسناد، همکاری‌های دوجانبه در حوزه "ارتباطات و فناوری اطلاعات" توسعه می‌یابد و مسیر حضور شرکت‌های توانمند ایرانی در بازار روسیه و به تبع آن در بازار اورآسیا هموار می‌شود. به تدریج جزییات دستاوردهای این سفر را برایتان خواهم گفت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала