مقام ایرانی وعده داد که 4 محصول لبنی پر مصرف افزایش قیمت نخواهند داشت

© Fotolia / Pressmasterمقام ایرانی وعد داد که هیچگونه افزایش قیمتی برای محصول لبنی نخواهیم داشت
مقام ایرانی وعد داد که هیچگونه افزایش قیمتی برای محصول لبنی نخواهیم داشت - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.07.2022
Telegram
مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی ایران مجوز افزایش قیمت 4 قلم محصول لبنی پرمصرف را تکذیب کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، مسعود امرالهی، مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی ایران درخصوص نامه اخیر انجمن لبنی مبنی بر عدم امکان تخصیص 50 درصدی تولیداتشان به چهار قلم محصول لبنی تنظیم بازاری اعلام کرد: امروز در جلسه ای با حضور نمایندگان سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، فروشگاه های زنجیره ای، بازرسی اتاق اصناف و سوپرمارکتی های استان تهران مشکل ضریب سود تولیدکنندگان و توزیع کنندگان آنالیز و تعیین شد.
مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی ایران با اشاره به ابلاغ مصوبه سود بین تولیدکنندگان و توزیع کنندگان تصریح کرد: براساس این مصوبه مقرر شد تولیدکنندگان 50 درصد تولیدات خود را به تولید چهار قلم محصول لبنی تنظیم بازاری و توزیع کنندگان علاوه بر تامین نیاز بازار محصولات را با نرخ های مصوب قبلی در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند.
امرالهی گفت: در واقع مشکل اصلی تولیدکنندگان لبنی میزان سود بین تولید و توزیع بود که با ورود دولت و آنالیز قیمت ها این مشکل برطرف شد. در کنار چهار قلم محصول لبنی تنظیم بازاری قیمت سایر محصولات لبنی نیز افزایش قیمتی نخواهد داشت.
وی افزود: براساس مصوبه دولت شهروندان باید شیر پاستوریزه 900 گرمی را با قیمت 15 هزارتومان، شیر کم چرب uf را 18 هزارتومان، پنیر uf 400 گرمی را 37 هزارتومان و ماست دبه ای 2.5 کیلوگرمی را 49 هزارو 800 تومان طبق روال گذشته در فروشگاه های زنجیره‌ای و خرده فروشی های سراسر کشور خریداری کنند.
مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی از هموطنان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه گران فروشی و یا کمبود محصولات لبنی در بازار مراتب را به شماره تلفن 124 سازمان تعزیرات برای برخورد قانونی با متخلفان اعلام کنند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала