نیمی از کشورهای ناتو ورود فنلاند و سوئد به این ائتلاف را تایید کرده اند

© AP Photo / Boris Grdanoskiنیمی از کشورهای ناتو ورود فنلاند و سوئد به این ائتلاف را تایید کرده اند
نیمی از کشورهای ناتو ورود فنلاند و سوئد به این ائتلاف را تایید کرده اند - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.07.2022
Telegram
وزیر خارجه سوئد: پانزده کشور ناتو ورود فنلاند و سوئد به این اتحاد را تایید کرده اند.
به گزارش اسپوتنیک، آن لینده، وزیر امور خارجه سوئد روز جمعه گفت که از 30 کشور ناتو، 15 کشور پروتکل الحاق فنلاند و سوئد به ائتلاف آتلانتیک شمالی را تصویب کرده اند.
لینده در توییتر خود نوشت: "امروز، نیمی از اعضای ناتو درخواست سوئد و فنلاند را تصویب کردند. از همه 15 کشور برای تصویب تشکر می کنم."
پروتکل الحاق به ناتو پیش از این توسط کانادا، دانمارک، ایسلند، نروژ، بریتانیا، استونی، آلبانی، لهستان، آلمان، لوکزامبورگ، هلند، بلغارستان، لتونی، کرواسی و اسلوونی به تصویب رسیده است.
نمایندگان دائمی کشورهای ناتو در 5 ژوئیه با حضور وزرای امور خارجه سوئد و فنلاند پروتکل هایی را در مورد الحاق این کشورها به این ناتو امضا کردند. پس از امضا، روند تصویب پروتکل ها توسط تمام 30 کشور عضو آغاز شد.
روسیه بارها اشاره کرده است که هدف ناتو رویارویی است. دیمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور فدراسیون روسیه اظهار داشت که گسترش بیشتر ائتلاف امنیت بیشتری را برای اروپا به ارمغان نخواهد آورد، ناتو شخصیت تهاجمی دارد. وی در عین حال خاطرنشان کرد که ورود احتمالی سوئد و فنلاند به ناتو را تهدیدی برای روسیه نمی‌داند. وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو همچنان برای گفتگو با ناتو باز است، اما در شرایط برابر، در حالی که غرب باید سیاست نظامی خود در قاره را کنار بگذارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала