آیا در ایران طرح فروش کیلویی نان اجرایی خواهد شد؟

© Photo / IRNAنان سنگک
نان سنگک  - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.07.2022
Telegram
کارشناس: دولت با اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان به دنبال حذف آردفروشی از این چرخه است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "تسنیم"، جلال‌الدین محمد شکریه، نایب رئیس اتاق اصناف ایران درباره طرح فروش کیلویی نان اظهار داشت که از موافقان طرح فروش کیلویی نان هستیم اما بدین شرط که در اجرای آن نانوایی‌ها کنترل شود تا نان به شکل خمیر تحویل مشتری داده نشود.
وی درباره ایرادات اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان و پرداخت تنها 15 مابه‌تفاوت قیمت نان به نانوایان اظهار داشت: "این موضوع محل اعتراض ما بوده و رایزنی‌هایی در حال انجام است تا این 15 درصد افزایش یابد.
دولت با اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان به دنبال حذف آردفروشی از این چرخه است تا بدین ترتیب سازمان غله و ادارات آن در شهرستان‌ها بدانند که فروش متوسط هر نانوایی چه میزان است.
دلیل گران شدن نان در پایتخت ایران + نرخ های جدید - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.05.2022
برخورد قاطع با گران‌فروشی نان +ویدئو
اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان و حذف آردفروشی سبب می‌شود تا میزان تولید واقعی نانوایی‌ها مشخص و سهمیه آنان راستی آزمایی شود.
طرح فروش کیلویی نان به نفع مردم خواهد بود اما به شرط اینکه موضوع کنترل کیفیت در اجرای آن مورد توجه قرار گیرد. طبق تبصره 7 ماده 72 قانون نظام صنفی یک سوم درآمد از محل جرائم متعلق به اصناف است اما این درآمدها تاکنون از سوی دولت‌ها به اتاق اصناف پرداخت نشده و واحدهای نظارت با مشکل مواجه هستند.
برای اعمال بازرسی کارآمد در این شرایط باید تعداد بازرسان به حداقل 20 برابر افزایش یابد اما متأسفانه میلیاردها تومان حق و حقوق قانونی اصناف حدود 9 سال معطل مانده و پرداخت نشده است.
وعده‌‌‌هایی نظیر اعمال یارانه‌های ویژه در تأمین اجتماعی برای اصناف تاکنون عملی نشده است. از طرفی در ایام کرونا با برگشت خوردن چک‌های بسیاری از اصناف، اعتبار صاحبان صنوف مخدوش شد اما با این حال مشکلات اصناف هنوز پا برجاست".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала