اخراج ۷ استاد دانشگاه کرمانشاه به دلیل شرکت در جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان +ویدئو، عکس

© Photo / IRNAاساتید مرد از دانشگاه‌های دخترانه در ایران خارج می شوند
اساتید مرد از دانشگاه‌های دخترانه در ایران خارج می شوند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.07.2022
Telegram
هفت تن از اساتید دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به دلیل شرکت در مراسم فارغ‌التحصیلی تعدادی از دانشجویان دانشکده داروسازی اخراج شدند.
به گزارش اسپوتنیک، تعدادی از خبرگزاری‌های فارسی به موضوع اخراج هفت تن از اساتید دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به دلیل شرکت در مراسم فارغ‌التحصیلی تعدادی از دانشجویان دانشکده داروسازی پرداختند؛ اما این موضوع در میان کاربران فضای مجازی بازتاب زیادی داشته است که آنها دخالت و ورود نظام قضایی و انتظامی ایران به حریم خصوصی شهروندان را به تندی مورد انتقاد قرار دادند.
علت برکناری این اساتید رقص کردی مختلط دانشجویان و بدحجابی برخی از شرکت کنندگان در جریان مراسم فارغ‌التحصیلی جمعی از دانشجویان دانشکده داروسای عنوان شده است. اخراج این افراد با دستور سیاوش وزیری، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه صورت گرفت؛ همچنین روابط عمومی این دانشگاه این اقدام را محکوم کرده و مدعی شده این مراسم بدون مجوز برگزار شده است.
در مقابل این حکم، شورای صنفی دانشکده داروسازی کرمانشاه با انتشار بیانیه‌ای ضمن رد این ادعا نوشت: «شخص معاونت آموزشی و معاونت فرهنگی دانشجویی در جریان صدور مجوز و برگزاری مراسم بوده‌اند. و مراسم از ساعت ۱۹ تا ساعت ۲۴ در باغ تالار آرزو با حضور دانشجویان و خانواده‌هایشان و به همراهی دوازده نفر از اساتید دانشکده داروسازی برگزار شده است. پس از پایان رسمی مراسم، اساتید از مراسم خارج شده و جلسه تبدیل به مراسم خصوصی شد. دانشجویان در حضور خانواده‌هایشان، مدت کوتاهی به رقص کوردی مشغول شدند و افرادی که دست در دست هم بودن با یکدیگر ازدواج کرده بودند. در تمام این مدت هیچ شخصی از مدیران دانشکده حضور نداشته است.»
در بیانیه مذکور خطاب به سیاوش وزیری، معاون آموزشی دانشگاه نیز آمده است: «جناب وزیری خود شما در جریان مراسم بودید و آگاه بودید که اساتید در آخر مراسم حضور نداشتند اما بی‌رحمانه و با بی‌تدبیری خود، در یک شب هفت نفر از مدیران دانشکده داروسازی را عزل کردید. آیا غیر از این است که شما با آگاهی کامل از بی‌گناهی این اساتید و به خاطر نیت‌های شخصیتان به دلیل ناکامی در گرفتن پست‌های بالاتر دست به چنین اقدام ناشایستی زده‌اید؟ جشن در تاریخ ۱۱ خرداد برگزار شد اما شما در تاریخ ۱۵ تیر دست به چنین خودنمایی‌ای زده‌اید؟»
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала