آیا کرونا دوبار شهرهای ایران را قرمز می‌کند؟

CC BY 4.0 / IRNA / علیرضا زالی
علیرضا زالی - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.07.2022
Telegram
زالی: کسانی که بیش از 6 ماه از آخرین تزریق واکسن کرونا در آن‌ها گذشته دوز یادآور را تزریق کنند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "تسنیم"، علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به ضرورت حفاظت از کادر بهداشت و درمان با واکسیناسیون، اظهار داشت که کسانی که بیش از 6 ماه از آخرین تزریق واکسن کرونا در آن‌ها گذشته دوز یادآور را تزریق کنند.
وی با اشاره به لزوم تزریق دوز یادآور واکسن کرونا در گروه‌های خاص، گفت: "در ۲۴ ساعت گذشته ۴ هزار نفر با علائم مشکوک به کرونا به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه‌ کرده‌اند.
به صورت کلی اگر 6 ماه از تلقیح آخرین واکسن گذشته باشد، از دوز سوم یا چهارم واکسن به عنوان دوز یادآور کرونا نام برده می‌شود و با توجه به امواج جدید بیماری، شهروندان به ویژه کادر بهداشت و درمان باید نسبت به دریافت آن اقدام کنند.
سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.07.2022
رئیس جمهور ایران: ورود مسافر از تمام مرزها همراه با رعایت پروتکل‌ها و انجام تست کرونا باشد
مجموع کسانی که تاکنون در استان تهران واکسن کرونا دریافت کرده‌اند 26 میلیون و 400 هزار نفر است، که 10 میلیون و 900 هزار نفر از آن‌ها دوز اول را دریافت کرده و 9 میلیون و 860 هزار نفر دوز دوم و 5 میلیون و 400 هزار نفر دوز سوم و 45 هزار نفر نیز دوز چهارم و برخی گروه‌های خاص که تعداد آن‌ها به 582 نفر می‌رسد، دوز پنجم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
در روزهای آینده شاهد افزایش آمار دوز چهارم در تهران خواهیم بود. افرادی که در گروه‌های پرخطر قرار دارند، از جمله افراد مسن، افرادی که سابقه بیماری‌های زمینه‌ای دارند، کادر بهداشت و درمان و به طور کلی تمامی افرادی که 6 ماه از آخرین واکسن آن‌ها می‌گذرد نسبت به دریافت دوز یادآور اقدام کنند.
پیش بینی می‌شود که در هفته‌های آینده شاهد موج‌های جدیدی از ویروس باشیم و از این رو هم اکنون فرصت خوبی برای تزریق دوز یادآور واکسن کروناست. در حالی که این عدد در دو هفته گذشته به 1500 نفر کاهش یافته بود. آمار تهران نیز از نظر تعداد بستری در حال تغییر است‌".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала