بورل: اتحادیه اروپا نمی‌خواهد با روسیه بجنگد

© AP Photo / Brittainy Newmanجوزپ بورل، رئیس دیپلماسی اتحادیه اروپا
جوزپ بورل، رئیس دیپلماسی اتحادیه اروپا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.07.2022
Telegram
جوزپ بورل، رئیس دیپلماسی اتحادیه اروپا اعلام هیچ برنامه اروپایی برای جنگ با روسیه وجود ندارد.
به گزارش اسپوتنیک، بورل در مقاله ای برای روزنامه "یومیوری" نوشت اتحادیه اروپا قصد ندارد با روسیه بجنگد.
وی تاکید کرد که پاسخ اصلی به عملیات نظامی ویژه در اوکراین همچنان تحریم روسیه خواهد بود. بورل ابراز اطمینان کرد که تأثیر این محدودیت‌ها بیشتر خواهد شد. وی همچنین در این مقاله ادعا کرد که وابستگی روسیه به فناوری های اروپا و ایالات متحده شش برابر بیشتر از فناوری های چین است. رئیس دیپلماسی اروپایی معتقد است در این راستا محصولات جایگزین چینی با محدودیت های اعمال شده قادر به تامین نیازهای اقتصاد روسیه نخواهند بود.
واکنش اتحادیه اروپا به برنامه ایران برای غنی سازی ۶۰ درصدی اورانیوم - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.07.2022
توصیه کارشناس چینی به اوکراین: "ماه عسل تمام شد"
علاوه بر این، بورل توجه خود را به این واقعیت جلب کرد که به دلیل تحریم ها، توانایی روسیه برای تولید موشک های هدایت شونده دقیق مانند اسکندر و X-101 محدود است. این دیپلمات افزود: در زمینه تولید نفت نه تنها شرکت‌های خارجی در حال خروج هستند، بلکه در زمینه استفاده از فناوری‌های پیشرفته مانند حفاری افقی نیز وضعیت دشواری وجود دارد.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه 24 فوریه از آغاز عملیات نظامی ویژه در منطقه دونباس خبر داد. پس از آن، بسیاری از کشورهای غربی با اعمال تحریم های شدید علیه اشخاص حقیقی و حقوقی روسیه به این موضوع واکنش نشان دادند. علاوه بر این، ده ها شرکت غربی بازار روسیه را ترک کرده اند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала