آمادگی عراق برای میزبانی نشست احیای روابط ایران و عربستان

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / آمادگی عراق برای میزبانی نشست احیای روابط ایران و عربستان
آمادگی عراق برای میزبانی نشست احیای روابط ایران و عربستان - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.07.2022
Telegram
یک نماینده پارلمان عراق از آمادگی بغداد برای میزبانی نشست مهم اعلام احیای روابط بین ایران و عربستان خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه عراقی المدی، بغداد در نظر دارد میزبان یک نشست مهم بین عربستان سعودی و ایران باشد که انتظار می‌رود در آن روابط دو کشور پس از سال‌ ها تیرگی و قطعی، دوباره احیا شود.
به گزارش این روزنامه عراقی، ناظران بر این باورند که میانجیگری عراق کمک زیادی به هموار شدن فضا و حل اختلافات تهران -ریاض کرده است؛ اختلافاتی که مشکلات زیادی را برای منطقه ایجاد کرده است.
عامر الفایز یکی از اعضای کمیته روابط خارجی پارلمان عراق در مصاحبه با "المدی" در این خصوص گفت: میانجیگری که عراق بین عربستان سعودی و ایران انجام می‌دهد، در چارچوب نزدیک کردن دیدگاه‌های آنها به یکدیگر و ارسال پیام‌های مثبتی برای جهان قرار دارد.
الفایز با طرح ادعای قریب الوقوع بودن دیدار مستقیم مقامات ارشد تهران و ریاض در خاک عراق، افزود: عراق در همگرایی دیدگاه‌ها و تحکیم روابط عربستان و ایران موفق عمل کرده است.
وی با اشاره به اینکه آرام شدن روابط ایران و عربستان تأثیر مثبتی بر منطقه دارد، خاطرنشان کرد: همه می‌دانند که عراق از روابط بد عربستان و ایران آسیب دیده است.
اظهارات این نماینده عراقی در حالی است که یک منبع دولتی این کشور هم به "المدی" گفت: در مذاکرات ایران و عربستان، مرحله نشست‌های امنیتی به پایان رسیده است و اکنون به برگزاری نشست‌هایی با ماهیت دیپلماتیک روی آورده‌ایم و انتظار می‌رود وزیران خارجه ایران و عربستان سعودی برای اعلام احیای روابط به بغداد سفر کنند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала