امیرعبداللهیان: از خطوط قرمز خود به هیچ وجه عبور نخواهیم کرد

© Photo / IRNAامیرعبداللهیان: از خطوط قرمز خود به هیچ وجه عبور نخواهیم کرد
امیرعبداللهیان: از خطوط قرمز خود به هیچ وجه عبور نخواهیم کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 29.06.2022
Telegram
وزیر امور خارجه ایران، با اشاره به برگزاری دور جدید مذاکرات رفع تحریم ها در دوحه قطر گفت: ما در مذاکرات برای تامین منافع حداکثری ملت ایران جدی هستیم و از خطوط قرمز خود به هیچ وجه عبور نخواهیم کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، حسین امیر عبداللهیان، شب گذشته در جمع کارکنان و خانواده های اعضای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان در بخشی از سخنان خود در خصوص روند تحولات گفتگوها برای رفع تحریم ها با بیان این که ما برای رسیدن به یک توافق خوب، پایدار و قوی آمادگی داریم و در این زمینه جدی هستیم، گفت: علیرغم اینکه آقای جو بایدن رییس جمهور آمریکا مرتبا از کانال‌های مختلف پیام‌ هایی را برای ایران ارسال می کند و تأکید می‌کند که من اراده جدی دارم برای اینکه به توافق برسیم، ولی ما هنوز در عمل چیزی جز رفتارهای مبتنی بر فشار حداکثری دوره ترامپ در آمریکا را شاهد نیستیم.
وی ادامه داد: علیرغم اینکه لسان و زبان آقای بایدن متفاوت است، ولی در مرحله عمل باید ببینیم که در این مرحله از گفتگوها چه مقدار ادعای آنها نسبت به داشتن نیت و اراده جدی واقعی است.
وزیر امور خارجه ایران تصریح کرد: ما جدی هستیم و از خطوط قرمز خود به هیچ وجه عبور نخواهیم کرد. خطوط قرمزی که در مذاکرات در سطح سیاستگذاری و تصمیم گیری در کشور ترسیم شده است، مبتنی بر تامین حداکثری منافع ملی کشور است و این موضوعی است که نسل‌های بعدی نیز درباره آن قضاوت می کنند.
علی باقری کنی، مذاکره کننده ارشد ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 28.06.2022
دیدار دکتر علی باقری با مقام وزیر خارجه قطر برگزار شد
وی تاکید کرد: معتقدم اگر طرف آمریکایی نیت جدی داشته باشد و واقع بینانه برخورد کند، توافق در این مرحله و در این دور از مذاکرات در دسترس است. در موضوعات محتوایی توافق هم طبعا ایران کاملا منطقی و مستدل در مذاکرات حضور پیدا می‌کند، با دستورکار مشخص.
امیر عبداللهیان افزود: ما در نهایت این آمادگی را داریم چنانچه این دور از گفتگوها با واقع بینی آمریکا و سه کشور اروپایی "انگلیس، فرانسه و آلمان " همراه باشد، بتوانیم به نتایج مورد نظر همه طرف‌ها و بازگشت همه طرف‌ها به اجرای تعهداتشان در قراردادی که سال ۲۰۱۵ میلادی امضا شد، برگردند.
امیرعبداللهیان در همین ارتباط تصریح کرد: البته همچنان از برخی تشکل های مرتبط با غرب اظهارات و مواضع غیرسازنده‌ای را می‌شنویم که این نشان می‌دهد هنوز طرف‌های مقابل در مسیر واقع بینی حرکت نمی‌کنند.
وی تاکید کرد: شرط موفقیت در مذاکرات، واقع بینی همه طرف‌ها است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала