کشف سویه جدیدی از تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در روسیه

© Sputnik / Maksim Bogodvid / ورود به گالری تصاویرکشف سویه جدیدی از تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در روسیه
کشف سویه جدیدی از تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در روسیه - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.06.2022
Telegram
کارشناسان روسی گونه جدیدی از تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را کشف کردند.
به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی دانشگاه سچنووا به اسپوتنیک گفت: کارشناسان روسی گونه جدیدی از تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را در جنوب روسیه کشف کردند.
سویه جدیدی از ویروس تب خونریزی دهنده کریمه کنگو (CCHF) در جنوب روسیه کشف شده است. این بیماری حاد تب‌ دار و خون‌ ریزی دهنده است که از طریق گزش کنه یا تماس با خون یا ترشحات یا لاشه دام و انسان آلوده منتقل می‌شود.
کارکنان دانشگاه سچنووا (مسکو)، موسسه ضد طاعون استاوروپل روسپوتربنادزور، موسسه تحقیقاتی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی پاستور (سنت پترزبورگ) و موسسه تحقیقات مرکزی اپیدمیولوژی روسپوتربنادزور مسکو در این پژوهش شرکت کردند.
این دانشگاه تصریح کرد: این بیماری در برخی از کشورهای آفریقایی، بالکان، خاورمیانه و همچنین در آسیا شایع است. این ویروس در جنوب بخش اروپایی روسیه نیز یافت می شود. انواع مختلف ویروس باعث ایجاد شدت بیماری می شود.
در نتیجه مطالعه، مشخص شد که سویه های مورد مطالعه ویروس از مناطق روسیه متعلق به گونه های "اروپا-۱" (۵۹۶ نمونه)، "آفریقا-۳" (فقط یک نمونه) و همچنین یک گونه کاملا جدید "اروپا-۳" (شش نمونه)، شناسایی شده است.
خطر بروز علائم بالینی شدید، سندرم هموراژیک و مرگ در هنگام آلوده شدن به گونه اروپا-۱ بیشتر است، در آینده برای ارزیابی تنوع ژنتیکی و توزیع جغرافیایی آن در روسیه لازم است خط اروپا-۳ به طور دقیق مورد مطالعه قرار گیرد و درک شود که چقدر خطرناک است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала