فرانسه خواستار ورود ایران به بازار نفت شد

© Depositphotos / Mic1805فرانسه خواستار ورود ایران به بازار نفت شد
فرانسه خواستار ورود ایران به بازار نفت شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.06.2022
Telegram
دولت فرانسه برای کاهش نیاز بازارهای جهانی انرژی به روسیه، خواستار استفاده از پتانسیل تامین انرژی از سوی ایران و ونزوئلا شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، فرانسه خواهان بازگشت ایران و ونزوئلا به بازار جهانی نفت در جهت کاهش تبعات تحریم‌ های نفتی روسیه است.
یک مقام دولت فرانسه امروز دوشنبه، صرف نظر از تحریم‌ های گسترده غرب علیه تهران و کاراکاس، گفت که فرانسه خواهان بازگشت ایران و ونزوئلا به بازارهای نفت است، تا فشار افزایش بهای نفت در بازار انرژی را به واسطه کاهش عرضه از سوی روسیه را تقلیل دهد.
رویترز به نقل از این مقام ریاست جمهوری فرانسه نوشت که دولت پاریس درصدد ایجاد یک مکانیسم برنامه‌ ریزی شده برای تعیین سقف قیمت نفت به نحوی است که به تولید روسیه محدود نشود.
این مقام فرانسوی همچنین اعلام کرد که ولودیمیر زلنسکی رئیس‌ جمهور اوکراین صبح امروز دوشنبه در جمع سران گروه ۷ شرایط برای مذاکره با روسیه را نامناسب توصیف کرده و گفته است قصد دارد پیش از ورود به هر گونه مذاکره در موضع قدرت باشد.
قیمت آتی نفت برنت پس از ۲.۸ درصد افزایش در روز جمعه امروز دوشنبه ۲۲ سنت یا ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۱۳.۳۴ دلار در هر بشکه رسید.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала