سپاه ایران به زودی ناو حامل بالگرد با نام سردار سلیمانی دریافت می کند

© Photo / IRNAسپاه ایران به زودی ناو حامل بالگرد با نام شهید حاج قاسم سلیمانی دریافت می کند
سپاه ایران به زودی ناو حامل بالگرد با نام شهید حاج قاسم سلیمانی دریافت می کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.06.2022
Telegram
تنگسیری: به زودی ناو سردار سلیمانی که حامل بالگرد است به ناوگان نیروی دریایی سپاه اضافه می‌شود. همه قایق‌های پرسرعت موشک انداز با سرعت 70 تا 90 نات را خودمان می‌سازیم.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، دریادار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: به زودی ناو شهید حاج قاسم سلیمانی که حامل بالگرد است به ناوگان نیروی دریایی سپاه اضافه می‌شود.
فرمانده نیروی دریایی سپاه، ایران را کشوری ذوالبحر و دریایی در شمال و جنوب آن عنوان کرد و افزود: ما جزایر راهبردی در خلیج فارس داریم که مانند ناو هواپیمابر غرق نشدنی هستند.
وی دیگر عامل اقتدار نیروی دریایی سپاه را دانش بنیان بودن اقتصاد دریایی دانست و گفت: قایق‌های پرسرعت سپاه امروز در داخل ساخته می‌شوند. همچنین دو فروند نفتکش تولید داخل به ونزوئلا تحویل دادیم.
وی با بیان اینکه تأمین امنیت تنگه هرمز برعهده سپاه پاسداران است گفت: بیگانگان فرامنطقه ای خلیج فارس هستند ولی حضورشان کمرنگ است چون ریشه در منطقه ندارند.
فرمانده نیروی دریایی سپاه تاکید کرد: گذشت آن زمان که یک ناو هواپیمابر یا یک ناوشکن بیگانه وارد منطقه می‌شد و یک بوق می‌زد و همه شناورها خبردار می‌ایستادند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала