دیدار نخست وزیر عراق و ولیعهد عربستان به موضوع تحولات منطقه

© AFP 2022 / FAYEZ NURELDINE دیدار نخست وزیر عراق و ولیعهد عربستان به موضوع تحولات منطقه
دیدار نخست وزیر عراق و ولیعهد عربستان به موضوع تحولات منطقه - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.06.2022
Telegram
نخست وزیر عراق و ولیعهد عربستان سعودی در خصوص روابط دو کشور و تحولات منطقه در جده دیدار و گفت و گو کردند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق که به عربستان سفر کرده است با محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور در کاخ "السلام" در شهر جده دیدار کرد.
طبق اطلاعات این رسانه، در این دیدار روابط دوجانبه میان دو کشور برادر و زمینه‌های همکاری مشترک میان آنها مورد بررسی قرار گرفت.
بن سلمان و الکاظمی همچنین درباره تعدادی از موضوعات که به حمایت و تقویت امنیت و ثبات در منطقه کمک می‌کند، گفت و گو کردند.
دفتر الکاظمی نیز در این زمینه در بیانیه‌ای اطلاع داد: الکاظمی با ولیعهد عربستان درباره پرونده‌های دوجانبه و منطقه‌ای و همچنین تلاش‌ها برای تحکیم صلح و آرامش در منطقه گفت‌وگو کرد.
محمد بن سلمان بن عبد العزيز آل سعود - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.06.2022
سنت‌شکنی ولیعهد عربستان سعودی در ترکیه +ویدئو
این دیدار با حضور خالد بن سلمان، معاون وزیر دفاع، وزرای خارجه و تجارت، وزیر گارد ملی، رئیس دستگاه اطلاعات و سفیر عربستان در بغداد و همچنین فؤاد حسین، وزیر خارجه و معاون دستگاه اطلاعات عراق انجام شد.
در این بیانیه همچنین آمده است: در این دیدار بر تقویت یکپارچگی اقتصادی و همکاری‌های متقابل به گونه‌ای که موجب توسعه پایدار در منطقه و تقویت تلاش‌های دوجانبه برای مقابله با بحران‌های اقتصادی شود، تاکید شد.
در عین حال ذکر شده است که دو طرف همچنین بر نقش برجسته عراق در نزدیک کردن دیدگاه‌ها در منطقه و پیش‌بردن تلاش‌ها برای آرام کردن اوضاع و گفت‌وگوهای سازنده تاکید کردند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала