اولتیماتوم روسیه به لیتوانی درباره کالینینگراد

© Sputnik / Natalia Seliverstova /  مراجعه به بانک تصاویر اولتیماتوم روسیه به لیتوانی درباره کالینینگراد
اولتیماتوم روسیه به لیتوانی درباره کالینینگراد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.06.2022
Telegram
وزارت امور خارجه تهدید کرد در صورتی که لیتوانی ترانزیت بار به کالینینگراد را از سر نگیرد، اقدامات تلافی جویانه ای انجام خواهد داد.
به گزارش اسپوتنیک، بر اساس گزارش وب سایت وزارت امور خارجه روسیه، اگر لیتوانی در آینده نزدیک ترانزیت کامل محموله به منطقه کالینینگراد را از سر نگیرد، روسیه این حق را برای حفاظت از منافع ملی محفوظ می دارد.
ما اقدامات تحریک آمیز طرف لیتوانی را که ناقض تعهدات حقوقی بین المللی لیتوانی است، در درجه اول بیانیه مشترک فدراسیون روسیه و اتحادیه اروپا در مورد ترانزیت بین منطقه کالینینگراد و بقیه قلمرو فدراسیون روسیه در سال 2002 در نظر می گیریم. در بیانیه آمده است که این آشکارا خصمانه است.
در همین راستا، وزارت خارجه روسیه کاردار لیتوانی ویرجینیا آمبراسن را احضار کرد و به شدت به وی اعتراض کرد.
راه آهن لیتوانی به راه آهن کالینینگراد اطلاع داده است که ترانزیت کالاهای مشمول تحریم های اتحادیه اروپا را از 18 ژوئن خاتمه می دهد.
دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه، تصمیم مقامات لیتوانی را غیرقانونی و بی سابقه خواند. به گفته وی، این وضعیت نیازمند تحلیل عمیق است که طی چند روز آینده انجام می شود و پس از آن اقدامات تلافی جویانه انجام می شود.
کشورهای غربی پس از آغاز عملیات ویژه برای غیرنظامی کردن و غیرنظامی کردن اوکراین، فشار تحریم ها را بر مسکو افزایش دادند. به این ترتیب اتحادیه اروپا در ماه آوریل در چارچوب پنجمین بسته تدابیر محدودکننده، حمل و نقل حامل های بار از روسیه و بلاروس از طریق خاک خود را به استثنای محصولات پزشکی و غذایی ممنوع کرد. با این حال، حمل و نقل به کالینینگراد ممنوع نبود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала