امیرعبدللهیان: در مذاکرات از اقتدار کشور استفاده کردیم

© IRNAحسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.06.2022
Telegram
وزیر خارجه ایران: مقابل زیاده خواهی غرب در مذاکرات از اقتدار کشور استفاده کردیم.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران گفت: هرگاه طرف مقابل ایران در مذاکرات هسته‌ای زیاده خواهی کرده از ابزارها و اقتدار کشور استفاده کردیم تا بداند منافع و آسایش و رفاه ملت ایران برای ما مهم است و در این زمینه به تمام تلاش خود ادامه می‌دهیم.
وی که روز یکشنبه برای بررسی مسائل مرتبط با مذاکرات هسته ای در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران حضور یافت، به خبرنگاران گفت: در این جلسه سوالات اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس راجع به صدور قطعنامه شورای حکام آژانس مورد بررسی قرار گرفت.
امیرعبداللهیان افزود: ایران برابر رفتار مبتنی بر منطق طرف مقابل در چارچوب منطقی، ابتکارات و ایده های خود را ارائه و به آن عمل کرده است.
وی ابراز امیدواری کرد که مجموعه اقداماتی که برای بازگرداندن همه طرف‌ها به توافق هسته‌ای موسوم به برجام انجام می‌شود، اقتدار کشور، مطالبات و انتظارات مردم و نحوه پیگیری آن حفظ شود.
وزیر خارجه ایران در پایان تاکید کرد: مردم همواره ضمن اینکه بر حفظ کامل حقوق کشور در عرصه بین الملل تاکید دارند اما حفظ این حقوق را با رعایت همه خطوط قرمز از ما مطالبه می کنند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала