دختر ۷ ساله کوچک ترین راننده دختر ایرانی +ویدئو

© REUTERS / Toby MelvilleДети принимают участие в фестивале исторических автомобильных гонок в Гудвуде, Великобритания
Дети принимают участие в фестивале исторических автомобильных гонок в Гудвуде, Великобритания - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.06.2022
Telegram
رها قربانی رویای قهرمانی در سر دارد.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از یورونیوز فارسی،شاید دیدن یک پژوی ۴۰۵ در حال دریفت کردن در محوطه‌ای بسته در گوشه‌ای از تهران خیلی جالب به ‌نظر نیاید اما پشت فرمان فردی نشسته که به زحمت پایش به کلاچ و ترمز ماشین می‌رسد. رها قربانی، کوچک‌ترین راننده دختر ایرانی، تنها ۷ سال سن دارد.
در ابتدا رها از پدرش می‌خواهد که به او رانندگی یاد بدهد. محسن قربانی، پدر رها تصمیم می‌گیرد که ریسک کند و به دخترش آموزش دهد که چگونه علاوه بر رانندگی کردن بتواند حرکات نمایشی از جمله دریفت و پاور اسلاید را نیز انجام دهد. رها می‌گوید از کودکی به رانندگی علاقه‌مند بوده و هنگامی که پدرش رانندگی می‌کرده بر روی پای او می نشسته. این دختر ۷ ساله می‌گوید: "یک روز به پدرم گفتم به من رانندگی یاد می دهی. پدرم به من اعتماد کرد و من هم به او اعتماد کردم و من رانندگی کردن را از آن روز یاد گرفتم.
به‌گفته پدرش این کار آسانی نبوده و حوادثی نیز به‌دنبال داشته. آقای قربانی می‌گوید بسیاری از مردم از او خواسته‌اند که اجازه ندهد دخترش رانندگی کند زیرا دخترش برای این کار خیلی کوچک است. اما او می گوید تنها چیزی که می‌خواهد این است که ببیند دخترش پیشرفت کند و حتی قهرمان ایران شود. پدر رها می‌گوید:"در حال حاضر دخترم در مسابقات در سطح تهران باعنوان افتخاری شرکت می‌کند و در ایران دختربچه راننده به این سن نداریم که بتوان مسابقه برگزار کرد. وی با اشاره به قهرمان سابق مسابقات اتومبیل‌رانی آلمان می‌افزاید: "می‌خواهم او به جایگاهی برسد که مایکل شوماخر رسیده است.
کاربران نظرات متفاوتی را عنوان می‌کنند. برخی از این کاربران خوشحال هستند از اینکه استعداد این کودک کشف شده است و به آن جهت داده شد. این کاربران امیدوارند مسیری پر از موفقیت پیش روی این کودک باشد. کاربرانی اما ضمن خطرناک دانستن این اقدام معتقدند بهتر بود این آموزش و تمرین پس از سن قانونی اتفاق می‌افتاد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала