مارین لوپن: بایکوت نفت روسیه توسط اتحادیه اروپا "احمقانه" است

© AP Photo / Jacques Brinonمارین لوپن: بایکوت نفت روسیه توسط اتحادیه اروپا "احمقانه" است
مارین لوپن: بایکوت نفت روسیه توسط اتحادیه اروپا احمقانه است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.06.2022
اشتراک
سیاستمدار فرانسوی و نامزد پیشین ریاست‌ جمهوری فرانسه، اظهار داشت: با نخریدن نفت از روسیه مسکو ثروت بیشتری از فروش نفت خود به دیگر کشورها کسب خواهد کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از روسیا الیوم، مارین لوپن نامزد پیشین ریاست‌ جمهوری فرانسه، روز سه‌ شنبه در مصاحبه رادیویی با France Info اذعان کرد که تحریم‌ های احمقانه اتحادیه اروپا به فرانسه آسیب خواهد رساند.
وی در اینباره گفت: نفت روسیه را اگر ما خریداری نکنیم به بقیه فروخته خواهد شد. متوقف کردن ذخایر نفتی روسیه باعث افزایش قیمت نفت خواهد شد و مسکو ثروت بیشتری از فروش نفت خود به دیگر کشورها کسب خواهد کرد و کاملا خرسند خواهد بود.
لوپن در ادامه عنوان کرد که تحریم‌ نفتی علیه روسیه و همچنین تحریم‌ های گازی احتمالی علیه روسیه که اتحادیه اروپا ممکن است در آینده اعمال کند، پیامدهای جدی برای شهروندان فرانسه خواهند داشت.
هفته گذشته، کشورهای عضو اتحادیه اروپا توافق کردند که تا پایان امسال واردات نفت از روسیه را به یک سوم میزان کنونی کاهش دهند.
شارل میشل رئیس شورای اتحادیه اروپا در اینباره گفته بود: قصد داریم با این اقدام و تحریم ۹۰ درصدی واردات نفت، ماشین جنگی روسیه را متوقف کنیم."
اعضای اتحادیه اروپا همچنین اسبربانک "بزرگترین بانک روسیه" را از سیستم سوئیفت قطع و سه شرکت دولتی دیگر روسیه را تحریم کردند.
اتحادیه اروپا پیش از این در پنج دفعه قبلی به علت عملیات علیه اوکراین تحریم‌هایی را علیه روسیه اعمال کرده بود. در این تحریم‌ها بیش از ۱۰۰۰ فرد روس، از جمله ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و مقامات ارشد دولتی، بانک‌ها و صنعت زغال سنگ روسیه تحریم شده‌ بود.
اتحادیه اروپا در حال حاضر حدود ۴۰ درصد گاز طبیعی و ۲۵ درصد نفت مورد نیاز خود را از روسیه تامین می‌کند. در تحریم نفتی مورد توافق اتحادیه اروپا، خرید نفت خام روسیه از طریق دریا به طور کامل متوقف می‌شود، اما به دلیل رعایت منافع مجارستان و تامین نفت مورد نیاز این کشور خرید نفت از طریق خطوط لوله انتقال زمینی همچنان ادامه می‌یابد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала