اعتراضات بازنشستگان در شهرهای مختلف ایران

© Hasan Sarbakhshianاعتراضات بازنشستگان در شهرهای مختلف ایران
اعتراضات بازنشستگان در شهرهای مختلف ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.06.2022
Telegram
بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در شهرهای مختلف ایران نسبت به همسان سازی حقوق ها اعتراض کردند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایلنا، بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی به نحوه‌ی اجرای همسان‌سازی مستمری‌های خود، کسر سرانه درمان از مستمری، اعمال نشدن ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی متناسب با هزینه‌های زندگی اعتراض دارند و از همین رو امروز (یکشنبه/۱۵ اسفند) در شهرهای مختلف تجمع کردند.
بازنشستگان، خواهان استمرار اجرای ‌متناسب‌سازی به منظور کاهش فاصله هزینه‌های زندگی با مستمری‌های خود هستند و می‌گویند که ‌متناسب‌سازی باید به نحوی استمرار یابد که با اعمال ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی هماهنگ باشد.
تکمیل متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان تا ۱۰۰ درصد زمان برقراری مستمری، دیگر خواسته‌ی بازنشستگان است که تاکنون مورد توجه قرار نگرفته است. سازمان تامین اجتماعی متناسب‌سازی را بر اساس میزان مطالباتی که از دولت وصول می‌کند اجرا می‌کند.
بازنشستگان می گویند که اجرای متناسب‌سازی تکلیف قانون برنامه ششم توسعه است و مطالبات سازمان از دولت ارتباطی با اجرای متناسب‌سازی ندارد.
آنها در ضمن به کسر سرانه درمان ۲ درصدی از مستمری خود بر اساس ماده ۸۹ قانون تامین اجتماعی اعتراض دارند.
اجرای کامل سه‌جانبه با تغییر ساختار سازمان تامین اجتماعی از حالت هیات امنایی به شورای عالی، دیگر خواسته‌ی بازنشستگان است.
در عین حال بازنشستگان خواهان پرداخت کامل مطالبات دولت به سازمان تامین اجتماعی هستند که رقم آن به بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала