کویت سه ملوان ایرانی را بازداشت کرد

کویت پرچم
کویت پرچم - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.06.2022
Telegram
گارد ساحلی کویت بعد از ظهر امروز پنجشنبه گفت که نیروهای وابسته به این گارد، یک کشتی ایرانی را توقیف کرده‌اند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، روزنامه القبس کویت اعلام کرد در پی توقیف این رزمناو، سه ملوان ایرانی سرنشین آن نیز بازداشت شده‌اند و به مسئولان تحقیقات تحویل داده شدند.
گارد ساحلی کویت درباره علت بازداشت این ملوانان مدعی شد که این افراد طی دو ماه گذشته، قایق‌های ماهیگیری کویتی را در آبهای سرزمینی این کشور، ربوده‌اند.
اتاق عملیات گارد ساحلی کویت ادعا کرد که گزارشی دریافت کرده بود مبنی بر اینکه یک کشتی ایرانی، یک لنج ماهیگیری کویت را "ربوده" است.
این اتاق عملیات همچنین مدعی شد که پس از دریافت این گزارش، رزمناو ایرانی را محاصره کردند و "پس از شلیک چند گلوله، ملوانان ایرانی مجبور شدند که تسلیم نیروهای گارد [ساحلی] شوند. تحقیقات همچنان در جریان است".
منابع کویتی اواخر اردیبهشت ماه گذشته نیز خبر دادند که گارد ساحلی این کشور چند ایرانی را حین قاچاق سوخت دستگیر کرده‌اند.
منابع امنیتی کویتی در این زمینه خبر دادند که که گارد ساحلی این کشور هشت دریانورد ایرانی را در یک کشتی که حامل حدود ۲۴۰ تن گازوئیل قاچاق بوده، دستگیر کرده‌اند.
این منابع با اشاره به اینکه این کشتی در آب‌های سرزمینی کویت دستگیر شدند، اضافه کردند که دریانوردان اعتراف کرده‌اند که سوخت قاچاق را از کویت خریداری کرده‌اند تا آن را در یکی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بفروشند.
با این حال، وزارت کشور کویت در بیانیه خود هیچ اشاره‌ای به دریانوردان ایرانی نکرد و تنها اعلام کرد که یک کشتی حامل ۲۴۰ سوخت در این کشور توقیف شده و قاچاقچیان به دستگاه‌های ذیربط این کشور تحویل داده شده‌اند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала