راه‌حل پیشنهادی پنتاگون برای اوکراین

CC0 / Pixabay / پنتاگون
پنتاگون  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 31.05.2022
Telegram
پنتاگون گزینه هایی را برای حل و فصل اوضاع در اوکراین عنوان کرده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "فاکس نیوز"، مارک میلی، رئیس ستاد مشترک (CNS) نیروهای مسلح آمریکا اعلام کرد که مذاکرات بین مسکو و کیف راه حلی منطقی برای وضعیت اوکراین خواهد بود.
سخنگوی پنتاگون گفت که هر دو طرف باید "خودشان به این نتیجه برسند". در گزینه های دیگر، ژنرال پیروزی قاطع یکی از طرفین یا بن بست رسیدن وضعیت موجود را عنوان کرد.
در 28 مه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت که مسکو آماده از سرگیری گفتگو با اوکراین است. وی گفته بود "توجه ویژه ای به وضعیت امور در مسیر مذاکره می شود که به دلیل تقصیر کی‌یف متوقف شده است". ولادیمیر پوتین آمادگی طرف روسی برای از سرگیری گفتگوها را تایید کرده بود.
گفتنی است، در 21 فوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، فرمان‌هایی را امضا کرد که در آن جمهوری‌های دونتسک و لوگانسک را که در سال 2014 استقلال خود را از کی‌یف اعلام کرده بودند، به رسمیت شناخت و در 24 فوریه، روسیه عملیات نظامی ویژه را برای غیرنظامی کردن اوکراین آغاز کرد.
پوتین: غرب می فهمد که در جنگ جهانی سوم پیروز نخواهد شد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.05.2022
پوتین: روسیه از تمدید قرارداد موقت تجارت آزاد اوراسیا با ایران حمایت می کند
پوتین خطاب به شهروندان خود گفت که شرایط "نیازمند اقدام قاطع و فوری" است، زیرا جمهوری‌های دونباس درخواست کمک کرده‌اند. به گفته رهبر روسیه، تمام مسئولیت این خونریزی بر عهده وجدان رژیم حاکم بر اوکراین خواهد بود.
عملیات ویژه نظامی روسیه نتیجه سال ها تحریک غرب در اوکراین است. غرب سال‌ها عمدا حکومت نظامی را تحریک کرد تا در نتیجه این تحریکات و واکنش مسکو، یک تعطیلی بی پایان با تحریم‌ها آغاز کند. روسیه با اوکراین و مردم اوکراین در جنگ نیست. هدف اصلی جلوگیری از یک درگیری جهانی است که در حال آماده سازی است و در آن اوکراین نقش یک پایگاه نظامی برای حمله به فدراسیون روسیه تعیین شده است. مقامات کی یف 8 سال فرصت داشتند تا موضوع را در چارچوب تمامیت ارضی خود از طریق مذاکره حل کنند، اما اوضاع پیشرفت نکرد.
روسیه بامداد روز پنجشنبه ۲۴ فوریه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هدف آن را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند" نامید.
به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که "غیر نازی سازی و غیرنظامی سازی اوکراین" انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول "جنایت های خونین علیه غیرنظامیان" در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала