انتقاد شهریار فوتبال ایران از وضعیت اقتصادی مردم در برنامه اینترنتی عادل فردوسی پور +ویدئو

© Photo / IRNA / علی دایی
علی دایی  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 28.05.2022
Telegram
صحبت های علی دایی در برنامه فوتبال ۳۶۰ مورد توجه کاربران در صفحات اجتماعی قرار گرفته است.
به گزارش اسپوتنیک، اولین برنامه اینترنتی فوتبال ۳۶۰ با مجری گری عادل فردوسی پور پخش شد، برنامه ای که اولین مهمان آن علی دایی، ملی پوش سابق فوتبال ایران و یکی از برجسته ترین چهره های ورزشی این کشور بود.
در این مصاحبه علی دایی به گرفتارهای اقتصادی مردم، گرانی و بحث یارانه ها اشاره کرد. وی در این صحبت ها شرایط اقتصادی مردم را بسیار بد توصیف کرده و مدعی می شود که بسیاری از کسانی که برای او کار می کنند دارای تحصیلات عالیه هستند.
وی در این رابطه عنوان کرد: «مشکلاتی که الان مردم ما گریبانگیرش هستن، مخصوصا مشکلات اقتصادی، ربط پیدا می کند به اینکه اونی که جایگاهش نیست، توی جایگاهی نشسته که داره تصمیم می گیره و تصمیمات غلط و اشتباه می گیره. من خیلی وقتا گریه م میگیره که ما راجع به یارانه راجع به کوپن و اینجور چیزها صحبت می کنیم. این توهین به مردم مملکت ماست. اصلاً یعنی چی؟ اصلاً من این چیزها را نمی فهمم. شما فکر کنین ماهی چند هزار میلیارد تومان یارانه داده میشه؟ با این یارانه ها نمیشد، تا الان…، هزاران کارخانه ایجاد کرد. میلیون ها نفر را فرستاد سرکار. من اصلا هاج و واج موندم. حالا حداقل یه سیصد نفری کارمند دارم باهاشون کار می کنم. مگه میشه… الان از سال قبل تا امسال بالای شصت هفتاد درصد اجاره خونه ها بالا رفته.
چطور می تونه یه آدمی انقدر کار کنه، چیکار بکنه که بتوه این خلاها را پر کنه. من خداوکیلی، شما خودتون می دونید، ما یه رستوران کوچیک داریم. باور می کنی اکثر کارمنداش لیسانس، فوق لیسانسن. من واسه خونه یکی رو می خواستیم که بره به خانم کمک کنه توی خونه. باور می کنی رزومه ش رو آورد، من گریه م گرفت. فوق لیسانس بود. فوق لیسانس یعنی باید بیاد توی خونه من کار کنه؟ شما اگر نگاه بکنید ما همه ش دستوری. فلان کس گفت قیمت بالا نره…. مگه با دستور دادن چنین اتفاقاتی میفته؟ سیستممون خرابه.»
علی دایی در بخش دیگری از گفت و گویش به انتقاد از مدیریت ورزش در ایران پرداخت و گفت: «کسی را به عنوان مدیرعامل تیم من می گذارند که چیزی از فوتبال نمی داند و به خاطر مشکل های دیگری که با ایشان داشتم من را برکنار می کند.»
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала