رئیس دادگستری خوزستان از بازداشت 8 نفر در حادثه ریزش ساختمان متروپل خبر داد

CC BY-SA 4.0 / Tasnim News Agency / (cropped image)ریزش ساختمان 10 طبقه در آبادان
ریزش ساختمان 10 طبقه در آبادان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.05.2022
Telegram
بخش‌هایی از ساختمان دوقلوی 10 طبقه‌ای متروپل در خیابان امیری آبادان امروز دوشنبه فرو ریخت و تاکنون 7 کشته و 35 مجروح برجای گذاشت.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، علی دهقانی، رئیس دادگستری خوزستان امروز در بازدید از محل حادثه ریزش برج متروپل آبادان، گفت: تعداد بازداشت شدگان حادثه متروپل آبادان به 8 نفر رسید که به غیر از مالک و پیمانکار این طرح6 نفر دیگر از نیروهای شهرداری آبادان و ناظران این طرح در بین احضار شدگان حضور دارند.
وی گفت: دادستان استان و شهرستان پیگیر چگونگی این موضوع هستند و با تمامی عواملی که ترک فعل یا نظارت ناقص داشته باشند برخورد خواهند کرد و پس از بررسی دقیق نتایج به آن به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.
رئیس دادگستری خوزستان افزود: ورود به به موقع دستگاه قضا به موضوعات مختلف از جمله وظایف اصلی این دستگاه در جهت حمایت از حقوق مردم و پیگیری مشکلات آنها است. ‏
دهقانی ضمن همدردی با خانواده‌های داغدار در این حادثه، عنوان کرد: دادگستری استان رسیدگی ویژه نسبت به این حادثه خواهد داشت، از این رو برخورد قانونی و قاطعی با تمامی مسببان و کسانی که نقش مستقیم و غیرمستقیمی در این حادثه داشتند – بر اساس میزان تقصیر – صورت خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه رسیدگی به این پرونده در اولویت کاری دادگستری استان خوزستان قرار دارد، بیان کرد: اگر این حادثه عمدی باشد باید تقصیر افراد در آن مشخص شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала