ایران کارخانه تولید پهپاد در تاجیکستان افتتاح کرد

© Photo / IRNAایران کارخانه تولید پهپاد در تاجیکستان افتتاح کرد
ایران کارخانه تولید پهپاد در تاجیکستان افتتاح کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.05.2022
Telegram
خط تولید پهپاد ایرانی ابابیل-2 در دوشنبه پایتخت تاجیکستان افتتاح شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، خط تولید پهپاد ایرانی ابابیل-2 صبح امروز با حضور سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در دوشنبه پایتخت تاجیکستان افتتاح شد. این نخستین بار است که جمهوری اسلامی ایران به صورت رسمی خط تولید یک پهپاد عملیاتی را در کشور دیگری راه‌اندازی می‌کند؛ اما این پهپاد عملیاتی چه ویژگی‌هایی دارد؟
ابابیل-2 از جمله نخستین دستاوردهای پهپادی جمهوری اسلامی ایران است که در تا به امروز تعداد بسیار زیادی از آن تولید شده و در اختیار یگان‌های مختلف نیروهای مسلح ایران قرار گرفته است.
این پهپاد که ابتدا با ماموریت مراقبت و شناسایی و هدف تولید شده بود، بعدها ماموریت انتحاری نیز برای آن تعریف شد و هم‌اکنون در قالب این ماموریت در اختیار نیروهای مسلح قرار دارد.
ابابیل-2 با مداومت پرواز 1.5 ساعته می‌تواند تا 200 کیلومتر برد عملیاتی داشته باشد و بیشینه سرعت کروز آن به 220 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.
این پهپاد می‌تواند تا ارتفاع 11 هزار پا از سطح زمین ارتفاع بگیرد و در عملیات مراقبت و شناسایی می‌تواند مساحتی معادل 770 کیلومتر مربع را پایش کند. سامانه ناوبری ابابیل-2 GPS/INS است و نوع هدایت و کنترل آن هم می‌تواند به صورت کنترل از راه دور باشد و هم خودکار که در حالت خودکار برد این پهپاد افزایش خواهد یافت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала