وزیر ارمنستان از کامیونداران ایرانی عذرخواهی کرد

© Photo / IRNAوزیر ارمنستان از کامیونداران ایرانی عذرخواهی کرد
وزیر ارمنستان از کامیونداران ایرانی عذرخواهی کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.05.2022
اشتراک
وزیر مدیریت منطقه‌ ای و زیرساخت ارمنستان از همه کامیون‌داران و رانندگان ایرانی که از مسیر ترانزیتی ایران و ارمنستان عبور می‌کنند و با مشکلاتی مواجهه هستند، عذرخواهی کرد و گفت: هرچه سریعتر مسیر جایگزین کوتاه‌تر و با امنیت بالاتر راه‌اندازی خواهد شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، گنل سانسویان وزیر مدیریت منطقه‌ ای و زیرساخت ارمنستان، در حاشیه نشست مشترک با وزیر راه و شهرسازی ایران، در پاسخ به سوالی مبنی براینکه مسیر جایگزین ترانزیتی ایران و ارمنستان چه زمانی ساخته خواهد شد و مشکلات کامیونداران ایرانی تا کی در این زمینه ادامه خواهد داشت گفت: از همه کامیونداران که در این مسیر حرکت می کند عذرخواهی می‌ کنیم چرا که مشکلات و محدودیت‌ هایی برایشان به وجود می‌آید اما دو خبر خوب برای آنها دارم.
وی افزود: با توجه به مشکلاتی که بین دو کشور ارمنستان و آذربایجان وجود دارد، مسیر تزانزیتی ایران، آذربایجان و ارمنستان با مشکلاتی مواجه شد و محدودیت‌ های برای کامیونداران ایرانی به وجود آورد اما درصدد هستیم تا هرچه سریعتر جاده جایگزین را اصلاح کنیم و این مسیر تزانزیتی جدید بین ایران و ارمنستان را به زودی بازگشایی خواهیم کرد. در مسیر ترانزیتی جایگزین موجود دو قطعه وجود دارد که پیچ‌ های تند و مشکلات زیرساختی خاصی دارد که باعث شده این مسیر از حالت استاندارد خارج شود اما تا چند وقت آینده مسیر جایگزین ترانزیتی آماده خواهد شد و با استفاده از جاده جدید این مسیر برای کامیونداران ایرانی ۱۰ کیلومتر کوتاهتر خواهد شد و قطعا ایمنی بیشتری هم دارد.
وزیر مدیریت منطقه‌ ای و زیرساخت ارمنستان همچنین درباره صدور خدمات فنی و مهندسی گفت: درباره استفاده از خدمات فنی و مهندسی صحبت‌ ها و مذاکرات بسیاری صورت گرفته و دیروز در بازدید از نمایشگاه بین‌ المللی نفت و گاز ‌شاهد ساخت تجهیزات فنی و مهندسی با کیفیتی بودم که نشان دهنده توان ایران در تولید این تجهیزات است.
سانوسیان ادامه داد: فردا از آزاد راه تهران-شمال بازدید خواهم کرد و از نزدیک با توانایی شرکت‌ های ایرانی در زمینه خدمات فنی و مهندسی آشنا می‌شوم و امیدواریم بتوانیم از این پتانسیل‌ ها استفاده کنیم.
وی همچنین درباره امضای تفاهم نامه‌ ها برای تکمیل کریدور شمال-جنوب و شرق-غرب گفت: امضای تفاهم نامه برای ارمنستان از اهمیت بالایی برخودار است چرا که می‌ تواند نقطه امنی در منطقه باشد و کالاهای ما را از خلیج فارس به دریای سیاه و نهایتا کشورهای اروپا منتقل کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала