واکنش خطیب زاده به اظهارات مداخله‌ جویانه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

© Photo / IRNAسعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران
سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.05.2022
اشتراک
سخنگوی وزارت خارجه ایران به اظهارات مداخله جویانه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مورد تحولات اخیر در ایران و برخی مطالبات مردمی صورت گرفته در برخی از شهرهای ایران واکنش نشان داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه ایران، در پاسخ به پرسشی در مورد توییت اخیر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در مورد تحولات این روزهای ایران تصریح کرد: این ذوق زدگی بیش از حد دولت آمریکا و توییت نشان می دهد کاری که دولت انجام می دهد یعنی مصون سازی اقتصاد ایران و مردمی سازی اقتصاد کشورمان موضوعی است که آنها [آمریکایی‌ ها] نگران آن هستند.
وی با بیان اینکه مسیر دولت برای خنثی‌ سازی تحریم‌ ها و بی‌ اثر کردن آنها، جدا کردن اقتصاد ایران از دلار و مصون سازی اقتصاد ایران قطعی است هر چقدر که آمریکا دردش بیاید، گفت: ملت ایران فشار حداکثری را شکست داده و دولت موظف است که این مصون سازی را در حد نهایت خود انجام دهد.
خطیب ‌زاده گفت: آمریکایی‌ ها به جای این گونه دخالت‌ ها که همواره باعث خجالت آنها نیز شده بهتر است به حاکمیت ملی کشورها احترام بگذارند و تلاش کنند که برای یک بار یاد بگیرند که باید به ملت‌ ها و کشورها احترام بگذارند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала