تجارت پولساز پوست الاغ +عکس

© Fotolia / Željko Radojkoممنوعیت الاغ سواری گردشگران چاق در یونان
ممنوعیت الاغ سواری گردشگران چاق در یونان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.05.2022
اشتراک
تحقیقات جدید نشان می‌دهد که پوست الاغ‌های زیادی به طور غیرقانونی در رسانه‌های اجتماعی فروخته می‌شود.
به گزارش اسپوتنیک، به گفته موسسه خیریه "پناهگاه الاغ‌ها" معامله گران پوست حیوانات را در فیس‌بوک، اینستاگرام، یوتیوب و دیگر بازار‌های آنلاین به فروش می‌رسانند و اغلب قوانین ملی را زیر پا می‌گذارند. این موسسه خیریه تخمین می‌زند که سالانه رقم خیره کننده ۴.۸ میلیون الاغ به خاطر پوست خود قاچاق و کشته می‌شوند. بسیاری از آن‌ها برای تولید "اجیائو"، یک داروی سنتی در طب چینی استفاده می‌شود. این موسسه رسانه‌های اجتماعی را متهم کرده است که برای مبارزه با این تجارت غیرقانونی به اندازه کافی تلاش نمی‌کنند.
ماریان استیل، مدیر اجرایی پناهگاه الاغ‌ها، می‌گوید: "شکی نیست که تجارت جهانی اجیائو تأثیر مخربی بر سرنوشت الاغ‌ها در سراسر جهان دارد که در در تمام زندگی رنج می‌برند از ابتدا تا زمان کشتار. این تحقیق جدید نشان می‌دهد که تجارت آنلاین پوست الاغ تا چه میزان گسترده شده است و با فعالیت‌های مجرمانه و سایر قاچاق غیرقانونی حیات وحش ریشه دوانده است."
کنیا، همچون بسیاری از کشور‌های آفریقایی که جمعیت الاغ‌های آن‌ها به خاطر تقاضای اجیائو تحت فشار قرار گرفته است، ممنوعیت صادرات را در مارس ۲۰۲۰ اعمال کرد. اما این موضوع مانع از ارائه ۲۰۰۰ پوست به یک محقق که مخفیانه در حال ارزیابی وضعیت بود، در ژانویه سال گذشته نشد. محققان دانشگاه آکسفورد دریافتند که افرادی که این پوست‌ها را می‌فروشند، محصولاتی را نیز تبلیغ می‌کنند که از گونه‌های در معرض خطر انقراض تولید شده اند.
دکتر ایوان مک‌دونالد، یکی از نویسندگان مقاله می‌گوید: "ما متوجه شدیم که تقریباً ۲۰ درصد از تاجران پوست الاغ که به صورت آنلاین فعالیت می‌کنند، برخی از محصولات حیات وحش از جمله گونه‌های نگرانی‌های حفاظتی مانند عاج فیل، فلس‌های پانگولین و برخی گربه‌سانان را می‌فروشند."
مک دونالد افزود: "تجارت، عامل اصلی کاهش حیات وحش است، چیزی که بر ۲۰ درصد از گونه‌های مهره داران تأثیر می‌گذارد."
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала