باقری: به همان اندازه جدی در مذاکرات و در عدم اعتماد به دشمن مصمم هستیم

© Photo / IRNAعلی باقری کنی، مذاکره کننده ارشد ایران
علی باقری کنی، مذاکره کننده ارشد ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.05.2022
Telegram
مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات وین بیان داشت که ایران به همان اندازه که در مذاکرات جدی است، در عدم اعتماد به دشمن نیز مصمم رفتار می کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران صبح روز یکشنبه به همراه تعدادی از مدیران کل این وزارتخانه از نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز و پتروشیمی بازدید کرد.
معاون سیاسی وزارت امور خارجه در این بازدید عنوان کرد: سیاست راهبردی خنثی‌سازی تحریم در کنار ابتکار هوشمندانه رفع تحریم، ترفند دشمن در متوقف‌سازی قطار توسعه همه‌جانبه کشور را ناکام گذاشته است.
باقری تاکید کرد: اراده راسخ و توانمندی شگرف کارگزاران و متخصصان صنعت انرژی کشور، "هنر دور زدن تحریم" را که زمانی تنها ابزار این صنعت در مقابله با "تحریم هوشمند بوش" بود به "فناوری مقابله با تحریم فلج‌کننده اوباما" و سپس به "دانش برای خنثی‌سازی تحریم ناشی از کارزار فشار حداکثری ترامپ" تبدیل کرد و اکنون دیگر کشورهای تحت تحریم نیز به‌ دنبال دریافت "دانش خنثی‌سازی تحریم" از ایران هستند.
وی افزود: "توانمندی دانشمندان و صنعتگران" در خنثی‌سازی تحریم، افزون بر آنکه "ظرفیت دیپلماسی" برای رفع تحریم‌ها را به‌شدت افزایش می‌دهد، "قدرت بازدارندگی" کشور در قبال تحریم‌های ظالمانه را به‌طور قابل ملاحظه‌ای ارتقا می‌بخشد.
باقری گفت: "پایداری رفع تحریم‌ها" در گرو حفظ و ارتقای ظرفیت‌های سخت و نرم در خنثی‌سازی تحریم‌ها است.
معاون سیاسی وزارت امور خارجه و مذاکره‌کننده ارشد ایران در مذاکرات وین در ادامه گفت: جمهوری اسلامی ایران همان اندازه که در فرآیند مذاکرات و انجام تعهدات بین‌المللی از جمله در موضوع توافق برای رفع تحریم‌ها جدی است، در "عدم اعتماد به دشمن" و "عدم اتکا به بیگانگان" برای مصونیت از تحریم هم راسخ و مصمم است. عقلانیت انقلابی اقتضا می‌کند با عدم اعتماد به دشمن و عدم اتکا به بیگانگان، از همه ظرفیت‌های میدان دیپلماسی برای تامین منافع ملی استفاده کرد.
باقری بیان داشت: وزارت امور خارجه افزون بر آن که یک تنه در میدان دیپلماسی با همه توان در پی "رفع حداکثری تحریم‌ها" است، در کنار دانشمندان و فناوران صنعتگران بخش انرژی کشور از همه، ظرفیت‌های بین‌المللی برای ارتقای توان کشور در "خنثی‌سازی تحریم‌ها" استفاده خواهد کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала