کاخ سفید: ایران مانع اصلی دستیابی به توافق در وین است

© AFP 2022 / Saul Loebتهدید به اخراج کارمندان دولت آمریکا در صورت امتناع از واکسیناسیون
تهدید به اخراج کارمندان دولت آمریکا در صورت امتناع از واکسیناسیون  - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.05.2022
Telegram
جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید ایران را مانع اصلی عدم دستیابی به توافق در مذاکرات وین خواند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایلنا، وی در واکنش به اظهارات "جوسپ بورل" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر امکان‌پذیر بودن حصول توافق و مواضع "میخائیل اولیانوف" نماینده روسیه در گفت‌وگوهای احیای برجام درباره وجود موانع دستیابی به توافق، مدعی شد: "تنها مانع، خود ایران است".
ساکی افزود که به باور آمریکا ایران باید تصمیم بگیرد که آیا همچنان به دنبال تحقق خواسته‌های فرابرجامی است یا خواستار دستیابی به توافق.
پیش از این نیز یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که توپ در زمین ایران است و این کشور باید برای به نتیجه رسیدن مذاکرات برجامی در وین، تصمیم نهایی را اتخاذ کند.
وزارت خارجه آمریکا: توافق ایران و چین را به دقت زیر نظر داریم - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.05.2022
آمریکا: ایران تصمیم بگیرد که قصد احیای سریع برجام را دارد یا خیر
این سخنگو که به نام وی اشاره‌ای نشده است، مدعی شد که ایران باید مشخص کند که آیا خواستار دستیابی سریع به توافق در مذاکرات است، یا همچنان تصمیم دارد بر شروط غیرهسته‌ای، اصرار کند.
وی در ادامه ادعاهای خود افزود که واشنگتن و هم‌پیمانان آن مدت زیادی است که آماده‌ هستند و اکنون توپ در زمین ایران است.
این مقام آمریکا با تقدیر از "انریکه مورا" هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا در مذاکرات احیای برجام و تیم تحت هدایت وی برای تلاش‌های صورت گرفته در وین، گفت که واشنگتن مشتاقانه منتظر دیدار و رایزنی‌های دقیق با آنها است.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با ابراز تردید نسبت به دستیابی به توافق در وین، گفت که این امر در شرایط فعلی دور از دسترس است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала