آمریکا، سرمایه‌گذاری‌ها در برخی مناطق سوریه را مجاز می کند

CC BY 2.0 / Mike / United States Department of the Treasuryوزارت خزانه داری آمریکا
وزارت خزانه داری آمریکا - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.05.2022
Telegram
دولت آمریکا اعلام کرد که اجازه برخی سرمایه‌گذاری‌های خارجی در مناطق شمال سوریه که خارج از سیطره نظام هستند را خواهد داد و هیچ تحریمی شامل این سرمایه‌گذاری‌ها نخواهد شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که مجوزی را برای فعالیت اقتصادی در چند بخش از جمله کشاورزی، ساخت و ساز، حمایت مالی و خدمات بهداشتی در مناطق شمال سوریه که خارج از سیطره نظام هستند، صادر کرده است.
یک مسئول آمریکایی اعلام کرد: هدف از این اقدام کمک به منطقه‌ای است که قبلا تحت سیطره داعش بوده است. شرکت‌های خصوصی از جمله شرکت‌هایی که در کشورهای مجاور فعالیت می‌کنند آماده فعالیت در برخی مناطق شمال شرق سوریه هستند. مجوز جدید بخشی از استراتژی آمریکا برای شکست داعش از طریق حمایت از ثبات اقتصادی است. این اقدام اجازه هیچ گونه فعالیتی با دولت سوریه را نمی‌دهد و هیچ کدام از تحریم‌های مبارزه با تروریسم را تغییر نمی‌دهد.
ورود کاروان نظامیان آمریکا از عراق به سوریه - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.04.2022
ورود کاروان نظامیان آمریکا از عراق به سوریه
ویکتوریا نولاند، معاون وزیر خارجه آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که واشنگتن مجوزی را صادر خواهد کرد که شرکت‌ها را از تحریم‌های آمریکا آزاد خواهد کرد.
هرچند که این مناطق دارای برخی ذخایر نفتی هستند اما یک دیپلمات آمریکایی اعلام کرد که این مجوز تنها برای نفت نیست بلکه برای کشاورزی و بازسازی نیز هستند.
آمریکا از ۲۰۱۱ تحریم‌هایی را علیه نظام سوریه اعمال کرده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала