چرا پاریس، کاردار ایران احضار کرد؟

© Sputnik / Irina Kalashnikova / برج ایفل
برج ایفل - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.05.2022
Telegram
ایران در اطلاعیه‌ای، از بازداشت دو فرد اروپایی سازمان دهنده آشوب و بی‌نظمی در کشور خبر داده بود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "ایرنا"، یک روز بعد از آنکه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای، از بازداشت دو فرد اروپایی سازمان دهنده آشوب و بی‌نظمی در کشورمان خبر داد، پاریس اعلام کرد که این دو نفر تبعه فرانسه هستند و در این ارتباط کاردار ایران را احضار کرده است.
پایگاه خبری وزارت امور خارجه فرانسه روز 12 ماه مه (پنجشنبه) با انتشار بیانیه ای، اعلام کرد که به محض مشخص شدن این اطلاعات، سفیر فرانسه در تهران با مقامات ایرانی برای دسترسی کنسولی به دو تبعه این کشور اقدام کرده است.
در این بیانیه آمده است: "در همین ارتباط کاردار سفارت ایران در پاریس نیز به وزارت اروپا و امور خارجه فرانسه احضار شد".
دولت فرانسه با اعلام بسیج مقامات این کشور، این دستگیری را بی اساس اعلام و آن را محکوم کرده و خواستار آزادی فوری این دو تبعه فرانسوی است.
اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: "دو فرد اروپایی که با هدف سوء استفاده از مطالبات به حق برخی از صنوف و اقشار کشور و تغییر جهت مطالبات عادی به آشوب، بی‌نظمی اجتماعی و بی‌ثبات سازی جامعه وارد کشور شده بودند، شناسایی و بازداشت شدند.
وزارت اطلاعات ایران خبر از انهدام دو تیم تروریستی داد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.03.2022
وزارت اطلاعات ایران خبر از انهدام دو تیم تروریستی داد
توطئه‌گران بیگانه که از سناریوهای متعدد و متنوع سال‌های اخیر خویش علیه این ملک و ملّت طرفی نبسته بودند، با هدف اجرای طرحی ترکیبی از روش‌های نوین نرم و سخت، دو مأمور با تجربه‌ خود را به ایران اعزام کرده بودند.
این افراد مأموریت داشتند با توجیه، هدایت، شبکه‌سازی و مرتبط‌سازی افراد و شبکه‌های آلوده داخلی، بر مشکلات و مطالبات اقشار شریف و زحمت‌کش جامعه اشراف پیدا کرده و با منحرف سازی مطالبات و مرتبط‌ سازی گروه‌های متصل به خود، جامعه را با موج سهمگینی از تخریب و شرارت و نا امنی مواجه نمایند.
دو عنصر اصلی، از اتباع یک کشور اروپایی و سازماندهی شده توسط سرویس‌های جاسوسی، از متخصصین حرفه ای در زمینه ی ایجاد شورش و بی‌ثباتی هستند که سال‌ها در چندین کشور هدف، تجربه اجرای چنین سناریوهایی را به مأمورین محلی خود آموزش داده بودند.
افراد موصوف بر اساس رهگیری‌های فرامرزی وزارت اطلاعات، در تور اطلاعاتی هوشمند این وزارت‌خانه قرار گرفته بودند و از لحظه‌ی ورود به ایران تا زمان بازداشت، کلیه‌ی برنامه‌ها و ملاقات‌های پنهان آنها، پوشش‌های استفاده شده و خطوط عملیاتی مخرب انتقالی به برخی کانون‌های مرتبط، منجمله به تشکل غیرقانونی موسوم به (( شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان )) تحت نظارت کامل امنیتی قرار گرفته و مستند شده است".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала