چرا ماهواره ایرانی نور2 جنجال به پا کرد؟

© Fotolia / Vadimsadovski / ماهواره
ماهواره - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.05.2022
Telegram
رسانه: ماهواره نور ۲ که در ماه مارس توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرتاب شده بود.
به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری‌های داخلی ایران گزارش کردند که ماهواره نور ۲ که در ماه مارس توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرتاب شده بود، همچنین تصاویری از استان‌های جنوبی فارس و بوشهر گرفته است.
یک شبکه آمریکایی در بازتاب عملیات ماهواره ایرانی نوشت: " "نور2"، بعنوان بخشی از اولین تصاویر با وضوح بالای خود، از مقر ناوگان پنجم آمریکا در بحرین تصاویری را ارسال کرد
ماهواره ایرانی "نور ۲" که اوایل سال جاری میلادی در مدار قرار گرفته بود، به عنوان بخشی از اولین دسته از تصاویر با وضوح بالا، تصویری از مرکز فرماندهی ناوگان پنجم ایالات متحده در بحرین ارسال کرد.
سیستم راداری - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.12.2020
رصد ناوگان دریایی آمریکا در دریای سیاه توسط «استراتگیا» روسی
نیروی دریایی ایالات متحده می‌‌گوید که منطقه عملیاتی ناوگان پنجم، "حدود ۲.۵ میلیون مایل مربع وسعت آبی را در بر می‌گیرد و شامل دریای عرب(شمال اقیانوس هند)، خلیج عمان، دریای سرخ و بخش هایی از اقیانوس هند است".
عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: "چه کسی فکرش را می‌کرد که روزی ماهواره‌ای ایرانی که در مدار ۳۱۱ مایلی قرار دارد، بتواند از تمام سطح زمین تصویربرداری رنگی انجام دهد و تصاویر را به ایستگاه‌های زمینی که توسط جوانان ایرانی ساخته شده است ارسال کند. این اولین بار است که یک ماهواره بومی تصاویری با وضوح بالا با رنگ واقعی ارسال می‌کند".
نیروی دریایی آمریکا همچنین در این خصوص گفته است: "این گستره شامل ۲۰ کشور است و شامل سه گلوگاه است که برای جریان آزاد تجارت جهانی حیاتی است".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала